-
szigetva: @mederi: "Meg is csinálta". Ez nem a jelentésen múlik.2023. 06. 03, 20:38 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
mederi: @szigetva: Ha "tagadással" a "szerves összetartozást elutasítom", mert a szituációs folyam...2023. 06. 03, 20:37 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
szigetva: @mederi: Ha szerinted azért kell egybeírni egy igekötőt és az utána álló igét, mert „szerv...2023. 06. 03, 10:11 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
mederi: @cikk: "Többféle magyarázat is felmerülhet .." "...Gallasy Magdolna szerint.. az eldöntend...2023. 06. 03, 09:23 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
szigetva: @mederi: Az helyes, hogy utánanézel dolgoknak, javaslom, máskor is tegyél így. Abban téved...2023. 06. 02, 10:14 Nem-e magyart tanítunk – A...
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Visszautasította az amerikai lapok elleni kínai hackertámadások vádját hétfői kommentárjában a Kínai Kommunista párt központi lapja, a Zsenmin Zsipao.
A The New York Times, a Bloomberg, a Wall Street Journal, majd a Washington Post is azzal a feltételezéssel állt elő a múlt héten, hogy minden jel szerint kínai hackertámadások érték a rendszerüket, mert azok időzítése, vélt célja, valamint a támadások módja erre engednek következtetni. Az amerikai médiumok egybehangzóan azt állították, hogy a pekingi vezetők anyagi helyzetét, illetve korrupciós ügyeit nagyító alá vevő írásaik miatt váltak a behatolások célpontjává.
A kínai pártlap most arra hivatkozik, hogy az internetes támadások közismerten határokon átnyúló, rejtett cselekmények, ezért a támadók kilétét lényegében lehetetlen felfedni. Hozzáteszi: a számítógépek azonosítását szolgáló IP-címek sem jelentenek meggyőző bizonyítékot a hackertámadás eredetére.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Zsenmin Zsipao szerzője szerint az Egyesült Államok önös érdekből terjeszti azt, hogy Kínától félni kell, s nemzetbiztonságának védelmének szükségességével igazol protekcionista kereskedelmi lépéseket, gazdasági szankciókat. Amerika szüntelenül hackerként tünteti fel Kínát, a „kínai fenyegetés” példájaként, ezzel próbálva igazolni a Kína korlátozására irányuló stratégiáját – hangoztatja a cikk szerzője, megerősítve azt, amit a pekingi külügyi szóvivő is rendre hangoztatott, vagyis, hogy Kína maga is kiterjedt hackertámadások áldozata.
A cikk azt állítja, hogy tavaly decemberben az összesen háromezer külföldről érkező hackertámadásból a legtöbb mögött amerikai IP-cím volt. Hozzáteszi: „Kína ennek ellenére nem hoz egyszerű, vagy elhamarkodott következtetéseket a támadások eredetére vonatkozóan”.