-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A jövőben nem a felsőoktatási intézmények, hanem az állam fogja fenntartani a gyakorlóiskolákat is. A pletykák szerint már el is készült az erről szóló törvényjavaslat, bár ezt még nem hozták nyilvánosságra – írja a Magyar Narancs.
Hetek óta tart a szóbeszéd a gyakorlóiskolák államosításáról, melynek a lap szerint az a célja, hogy kiterjesszék a közoktatás minden egyéb szegmensében is szorgalmazott központi, minisztériumi kontrollt, de ez bizonytalan pénzügyi helyzetet teremt és meggyengíti a szakmailag nagyon fontos kapcsolatot a felsőoktatás és a fogadóintézmények között.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az első problémák még márciusban jelentkeztek, amikor kiderült, hogy az ELTE az őt ért megszorításokat kénytelen továbbterhelni gyakorlóiskoláira, felborítva költségvetésüket és bizonytalanná téve működésüket. A Radnóti Gimnázium gyűjtése miatt átmenetileg stabilizálódott a helyzet, de az érintett iskolák távlati finanszírozása továbbra is bizonytalan.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) június 20-án kelt állásfoglalásában, mely a gyakorlóiskolákról szól, a rektorok a kiszámítható finanszírozás garanciáit kérik a kormányzattól, de szóba hozzák a fenntartás kérdését is: „az állami és egyházi gyakorlóiskolák fenntartói az eddig bevált és jól működő gyakorlat szerint továbbra is a felsőoktatási intézmények” –olvasható a dokumentumban. Az állásfoglalás végén ugyanakkor a pénzügyi stabilitás biztosítása mellett azt kérik a rektorok, hogy a gyakorlóiskolák maradjanak a felsőoktatási intézmények fenntartásában. Egyes értelmezések szerint a levél megpróbált elébe menni a kiszivárgott döntésnek.
Gloviczki Zoltán megerősítette az információt. „A gyakorlóiskolák eddig is állami fenntartásúak voltak. Minden további velük kapcsolatos intézkedés az intézményvezetők tájékoztatása mellett történt és történik. A gyakorlóiskolák finanszírozása a közvetett egyetemi támogatás helyett valóban központi költségvetési irányból fog érkezni” – mondta el a helyettes államtitkár a Magyar Narancsnak.