-
Sándorné Szatmári: Nyilván el kell fogadjam a döntéseteket. Megjegyzem az alábbi kérdés, amit a neten olvasta...2025. 01. 21, 09:37 Ál- és Tudomány
-
szigetva: A „post-truth'' értelmetlen hozzászólásokat a továbbiakban is törölni fogjuk.2025. 01. 20, 11:57 Ál- és Tudomány
-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Igen. Utána nem adják meg a felvételinél a plusz pontokat. Azt hiszem B2 valam...2025. 01. 18, 18:57 Ismerjük vagy használjuk?
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: Számít valahol, hogy lejárt-e a 2 év vagy az államilag akkreditáció?2025. 01. 18, 16:18 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Spanyol nyelvű tévécsatornát indított Irán, hogy a nyugat által egyre jobban elítélt politikáját Latin-Amerikában népszerűsítse.
A spanyol nyelv több mint 300 millió embernek az anyanyelve, de így se azonnal egyértelmű, miért is indítana Irán spanyol nyelvű tévéadót. Bár Hugo Chávez személyében Venezuela Irán egyik legmegbízhatóbb szövetségesének mondható, de pont ezért ott már nem szükséges az iráni álláspont népszerűsítése. Másról van szó.
A spanyol 21 országban hivatalos, ez egyben 26 potenciális támogatót jelent Irán számára az ENSZ vagy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség gyűlésein. A nyugattal rohamosan romló kapcsolatát latin-amerikai országok támogatásának megnyerésével próbálja ellensúlyozni Irán.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Csak három másik nyelv hivatalos több országban: az angol (54 ország), a francia (29) és az arab (26). E nyelvterületekből kettőnek a tévécsatornáin a nyugat politikai nézőpontja dominál, míg az arab országok többsége vallási okokból – szunnita síita ellentét miatt – nem szimpatizál Iránnal.
A spanyolországi média hatása Latin-Amerikában lényegesen kevésbé markáns, mint az angol és francia nyelvterületek esetében az USA, Nagy-Britannia és Franciaország hatása, így egy spanyol nyelvű adó indítása jó politikai befektetésnek számíthat Irán számára.
Forrás