-
bm: @rofia: Ha végigolvastad volna a cikket, bölcs maradtál volna.2023. 02. 04, 00:14 A mi latinunk
-
mederi: @szigetva: Az ezer évvel ezelőtti tévedés a "gy" hang írását illetően nem éppen mulandó, r...2023. 02. 03, 18:12 Urál‒Altaj
-
szigetva: @mederi: Abszolút tények nyilván nincsenek. A te hozzászólásaidra azonban a „jelen tudásun...2023. 02. 02, 10:55 Urál‒Altaj
-
mederi: @szigetva: Szerintem ilyen típusú vizsgálatoknál abszolút tényekről nyilván nem lehet szó,...2023. 02. 02, 08:31 Urál‒Altaj
-
szigetva: @mederi: Csak ez lehetetlen, ha valaki a tényeknek nincs birokában.2023. 02. 01, 11:49 Urál‒Altaj
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A lettországi parlament korlátozza a nem hivatalos nyelven sugárzott rádió- és tv-adásokat, ami leginkább az orosz nyelvet érinti.
A lett parlament hétfői rendkívüli ülésén támogatta az elektronikus médiáról szóló törvény végső olvasatát, amely korlátozza az országban a nem hivatalos, közöttük orosz nyelven sugárzott rádió- és tv-adásokat.
Korábban már elfogadta a médiatörvényt a lett törvényhozás. Ez utóbbi értelmében az országos televíziók és rádiók kötelesek műsoridejük legalább 65 százalékában lett nyelven sugározni. Este 19 és 23 óra között az országos média köteles a műsoridő 40 százalékában a hivatalos lett nyelven sugározni. Valdis Zatlers államfő azonban átdolgozásra visszaküldte a törvényt a parlamentbe, azzal a követeléssel, hogy hasonló korlátozásokat rendeljenek el a regionális média számára is. A hétfői szavazáson az államfő által javasolt módosításokat is megszavazták a képviselők.
Az Egyetértés Központ nevű, legnagyobb orosz ajkú ellenzéki szervezet szerint az elfogadott javaslatok ellentétesek a rádiós és televíziós „nyelvi kvóták” eltörlését elrendelő 2003. évi alkotmánybírósági határozattal.