-
Sándorné Szatmári: @Fejes László (nyest.hu): 52 A " „Mikor lészen jó Budában lakásom?” " Mai jelentése szerin...2025. 06. 13, 10:38 Paraszti szó
-
Sándorné Szatmári: @istentudja: 3 Az illetékes ember (akinek az illetéket befizették, mert jogosult volt arra...2025. 06. 13, 09:42 Paraszti szó
-
Sándorné Szatmári: Jelen esetben ugyan régi nyestcikkről van szó, mégis kiemelnék két, véleményem szerint fon...2025. 06. 12, 11:49 Vekerdy: piros tinta helyett felfedező út
-
Sándorné Szatmári: @mederi: 11 Kiegészítem a korábbi, mederi néven írt megjegyzésemet.. Ami a cikkben is kife...2025. 06. 05, 13:16 Falánk igék
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: www.reddit.com/r/linguisticshumor/s/BuJhBlK4t82025. 06. 01, 01:06 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Utcabál és főzőiskola mellett koncertek, vetélkedők várják pénteken, a spanyol nyelv napjának ünnepén a látogatókat Budapesten a Cervantes Intézetben és a Vörösmarty téri utcabálban.
A program péntek este az intézet nyári koncertjével veszi kezdetét az A38 hajón, másnap pedig már 10 órakor megnyitja kapuit az intézet a Vörösmarty utcában – közölték a szervezők.
Az ünnepség köszöntéssel és könyvadományozással kezdődik az intézet könyvtárának javára, amelyet Soraya Álvarez kubai nagykövet és Isabel Téllez mexikói nagykövet asszony ad át.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Cervantes Intézet nyílt napján a főzőiskola keretében bárki elsajátíthatja a jellegzetes spanyol ételek, a gazpacho és salmorejo elkészítését, a gyerekeknek pedig egzotikus dallamok kíséretében kínai, afrikai, perzsa, amerikai, ír és spanyol meséket ad elő a Spanyolországból érkező Marta Marco és José Pizarro. A programok mellett ingyenes nyelvórán is részt vehetnek az érdeklődők.
Négytagú csapatok mérhetik össze tudásukat a délután induló kvízversenyen, amelyen a spanyol kultúrával összefüggő filmes, zenei, irodalmi, földrajzi, történelmi és sporttal kapcsolatos kérdésekre kell válaszolniuk.
Az eseménnyel egy időben a Vörösmarty utcában zajlik majd a spanyol nyelv utcabálja, ahol spanyol költészettel, sporttal és igazi déli ritmusokkal ismerkedhetnek meg a helyszínre látogatók.