-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Azóta jobban értem a magyar múlt időt. Itt van pl. egy absztrakt erről...2024. 11. 11, 16:48 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 3 Ezt írtad: "....pl mond-t-a, erre séróból nem tudom a szabályt.." Úgy látszik...2024. 11. 11, 16:37 Szótekerészeti agybukfenc
-
ganajtúrós bukta: Kémiából és történelemből is nagyot alkottak ezek a srácok! :D Érdemes rá keresni!2024. 11. 11, 11:40 Bëlgát a magyarórára!
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 30 Talán a "hülye bulldog" is megfelelne a "bántalmazás, kegyetlenkedé...2024. 11. 08, 11:35 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
-
ganajtúrós bukta: Utána néztem! VAN rá szó! Sikanéria, sikán, sikanírozás. Igaz a szlovákiában élő magyarok ...2024. 11. 07, 23:54 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Több rovásírásos helységnévtáblát helyezett ki a Csallóközben egy felvidéki magyar civil szervezet, a Csenkey baranta csapat, amelynek tagjai kezdeményezésükkel a jövőben az ország más régióiban is szeretnének megjelenni.
Molnár Attila, a Csenkey baranta csapat vezetője az MTI-nek nyilatkozva a kezdeményezésről azt mondta: az első rovásírásos helységnévtáblákat Csenkén, Vajasvatán és Csörgén helyezték el, majd legutóbb 5 másik településen, Illésházán, Tonkházán, Kismagyaron, Bélvatán és Rónyán jelentek meg az új táblák.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A civil kezdeményezés célja az ősi magyar kultúra egyes elemeinek megismertetése és népszerűsítése volt, amelyre Molnár Attila szerint annál inkább is szükség van, mert sajnos a Felvidéken a saját kultúrától való elidegenedés jelenségének nem egy példája figyelhető meg. A kezdeményezés ötletgazdája szerint legfőbb céljuk, hogy visszavezessék az embereket a gyökereikhez. „Találjunk önmagunkra, hogy ne szappanoperákon, hanem néptáncon, népdalon, népzenén nőjenek fel a gyerekeink” – hangoztatta Molnár Attila, aki szerint bár eleinte akadtak félelmek, a kezdeményezés végül pozitív fogadtatásra talált a helyi közösségekben.
A rovásírásos helységnévtáblák kihelyezését a civil kezdeményezés az egyes települések tulajdonában vagy kezelése alá tartozó területeken a helyi önkormányzatokkal együttműködve, részben saját forrásokból valósította meg. „Gyűjtést nem rendeztünk a táblákra, hanem olyan helyi vállalkozókat és magánszemélyeket szólítottunk meg, akik szintén felvállalták a kezdeményezés céljait” – jegyezte meg a Csenkey barantások vezetője. Elmondta: terveikben szerepel, hogy idővel az összes csallóközi településen legyen rovásírásos helységnévtábla, a későbbiekben pedig a Felvidék többi régiójában is megjelenjenek a rovásírásos helységnév megjelölések. „Ha minden jól megy, és kezdeményezésünk az önkormányzatok részéről is pozitív válaszra talál, még október folyamán újabb táblákat helyezünk ki a Csallóközben, novemberben pedig a Bodrogközben” – fejtette ki Molnár Attila.