-
Sándorné Szatmári: Nyilván el kell fogadjam a döntéseteket. Megjegyzem az alábbi kérdés, amit a neten olvasta...2025. 01. 21, 09:37 Ál- és Tudomány
-
szigetva: A „post-truth'' értelmetlen hozzászólásokat a továbbiakban is törölni fogjuk.2025. 01. 20, 11:57 Ál- és Tudomány
-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Igen. Utána nem adják meg a felvételinél a plusz pontokat. Azt hiszem B2 valam...2025. 01. 18, 18:57 Ismerjük vagy használjuk?
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: Számít valahol, hogy lejárt-e a 2 év vagy az államilag akkreditáció?2025. 01. 18, 16:18 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Egyelőre versenyautókat irányíthatunk a gondolatainkkal, de a jövőben elképzelhető, hogy egy lebénult ember a gondolataival kormányozza a kerekesszékét.
Körülbelül mostanáig legyinthettünk arra, hogyha valaki a gondolatolvasásról kezdett magyarázni. Ma már nem science-fiction, hogy a gondolatainkat, gépek „elolvassák” és lefordítsák. A University of Central Lancashire-en Stephen Sigurnjak és csapata olyan játékautópályát épített, amin a versenyautókat távirányító nélkül, egyszerűen a gondolatainkkal irányíthatjuk – számolt be a The Telegraph.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A dolog közel sem annyira hihetetlen, ha tudjuk, hogy az agyi aktivitásunk elektromos impulzusokból áll. Ezeket pedig a technika fejlődésével egyre pontosabban tudjuk dekódolni, és a dekódolt jeleket szavakra vagy akár közvetlenül cselekvésekre fordíthatjuk. Ezen az elven működik az alábbi autóverseny-pálya is:
Az autópályán haladó versenyautókat a szereplők fején található berendezés irányítja. Ez a „gondolatolvasó” készülék pedig az irányítók megfelelő agyhullámait dekódolja, és fordítja át az autókat működtető jelekre. Az autók attól függően haladnak, hogy a résztvevők mennyire képesek arra koncentrálni, hogy menjenek.
Persze az agyhullámok dekódolását a versenyautózásnál értelmesebb dolgokra is lehet majd használni. Elképzelhető lesz például a kommunikáció a kómás betegekkel, illetve például a lebénult, mozgásképtelen betegek a gondolataikkal irányíthatják majd a számítógépet vagy akár a kerekesszéküket. Ugyanígy a stressz-szint mérésére is alkalmas lehet ez az eszköz. Az olyan nagy stresszel járó foglalkozások esetében, milyen a pilótáké, meg lehetne előzni azt, hogy az illető hibázzon, ugyanis a gép szólna, ha a pilóta stressz-szintje elérte a kritikus szintet.
Forrás