-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
2014. november 8-án az ELTE Természettudományi Karán kutyaetológiai konferenciát tartanak.
Az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport és az ELTE Biológiai Intézetének Etológia Tanszéke másodszor rendez kutyaetológiai konferenciát 2014. november 8-án a TTK Bolyai-termében. Az esemény védnöke Csányi Vilmos akadémikus, az ELTE professor emeritusa. Az esemény a Magyar Tudomány Ünnepe 2014-es programsorozatának része.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az idén megalapításának huszadik évfordulóját ünneplő MTA-ELTE Családi Kutya Program legnagyobb támogatói kétségtelenül a gazdák, akik mindvégig önként, ellenszolgáltatás nélkül vettek részt kutyáikkal a viselkedéstesztekben. A kísérletekből írt szakcikkek viszont gyakran csak évekkel később jelennek meg, az angol szakszöveg viszonylag nehezen érthető, ezért a résztvevők sokszor nem is értesültek róla, hogy mi lett a végeredménye a közreműködésükkel zajlott teszteknek.
Ebből az okból ezen a konferencián magyarul, ingyenesen és közérthetően ismerkedhet meg bárki az utóbbi egy évben megjelent publikációkkal. Lesz szó összehasonlító agykutatásról, szociális tanulásról, kötődésről, a morgásról és az ugatásról, a dominanciáról, a vezetői szerep és a személyiségjegyek kapcsolatáról.
Bővebb információ és a konferencia programja a konferencia honlapján érhető el.
Időpont: 2014. november 8. 10:00
Helyszín: ELTE TTK Bolyai-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C)