-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Idén sem jöttek üres kézzel haza a nyelvolimpikonok!
Pekingben, a 12. Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián 28 országból, 39 csapatban 152 versenyző törte a fejét változatos nyelvi-logikai feladványokon, csapatban és egyénileg. A két versenynap fáradalmait a versenyzők szabadidős programokon pihenték ki. A programban egyebek mellett operalátogatás és a kínai nagy fal megmászása is szerepelt. A csapatok bemutatták hazájukat, így a magyar kultúráról is hallhatott előadást a nemzetközi közönség.

(Forrás: Wikimedia Commons / Pixar / GNU-FDL 1 2)
A tavalyihoz hasonlóan idén sem jöttek üres kézzel haza a magyar nyelvolimpikonok: Tímár Veronika (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium) egyéni kategóriában kitüntető elismerést (Honourable Mention) szerzett, így Magyarország ismét felkerült a nemzetközi dicsőségtáblára. Veronika kis híján dobogós lett: a bronzhoz idén 39 pont kellett, ő 35-öt szerzett.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A szegedi diákok szüleivel folytatott beszélgetések alapján rövid híradást közölt a Délmagyarország.A diákokkal – a korlátozott, illetve nem mindig hozzáférhető kínai internet sajátosságai miatt – kint tartózkodásuk alatt nem tudtunk kapcsolatot teremteni, de naponta vezetett feljegyzéseik rövidesen felkerülnek a Magyar Nyelvészeti Diákolimpia honlapjára, illetve mi is adunk részletesebben beszámolót a diákok útjáról.