-
mederi: "Csak a véletlennek köszönhető, hogy a két szó azonos alakúvá vált." -Szerintem is. A magy...2021. 04. 04, 10:26 Miért nyúl a nyúl?
-
mederi: @Fülig James: 61 Egy körülbelüli idézet a Wikipédiából Fleming kísérleteinek sikeréről kol...2021. 04. 04, 09:32 Dob és dob
-
mederi: A közmondás szerint a "részeg disznó (ember) hentereg a földön" és nem *hengereg, mert meg...2021. 04. 01, 10:02 Hentel-e a hentes?
-
mederi: Így hengergetnek a hentesek.. :) www.youtube.com/watch?v=EHf8T_2k9uM2021. 04. 01, 09:59 Hentel-e a hentes?
-
mederi: @Avatar: 14 A felfüggesztett disznó olyan közel szabályos vízszintes szeletekből áll, amik...2021. 04. 01, 09:31 Hentel-e a hentes?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Shaun Winterton biológus egy amatőr fotós képeinek nézegetése közben fedezett fel egy új rovarfajt.
Amikor a malajziai Hok Ping Guek feltette néhány szépen sikerült képét a Flickr fotómegosztó portálra, nem sejtette, hogy lázba hozza a biológusokat, mivel a fényképen látható rovar eddig még nem ismert fajhoz tartozik.
A Flickren Kurt néven szereplő amatőr fotós a hálón ismerősei segítségét kérte a zöld hártyásszárnyú rovar azonosításához – számolt be az esetről Yahoo hírportálja. Néhány hónappal később a képet meglátta Shaun Winterton biológus, aki felkereste Gueket és együtt nyomoztak a rovar után a malajziai esőerdőben.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
„Először 2011. május 10-én láttam meg a fajt természetes élőhelyén. A fátyolkákhoz tartozó állatokat ismerő szakemberek értesítettek arról, hogy ez új faj lehet. Szerencsére 2012. január 7-én ismét lencsevégre tudtam kapni a rovart” – írta blogjában a fotós.
Winterton és Guek végül Semachrysa jadénak nevezték el az új fátyolkát. A felfedezés körülményei meglehetősen szokatlanok, így az eset felkeltette a tudományos világ érdeklődését, a Semachrysa jade immár önálló szócikként szerepel a Wikipédiában is.