-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert mihez képest alap.. ...2025. 06. 30, 12:57 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert pl. ma a "modern vil...2025. 06. 30, 12:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Persze, az is lehet, hogy a Föld lapos, csak annyira elenyésző ennek a...2025. 06. 30, 11:13 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 740 A nyelvtudomány szerintem, ahogyan 742-es hozzászólásomban írtam, nem tekin...2025. 06. 30, 10:41 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Komolyabb, nyugodtabb, és a nyelve is más: írott nyelvi fordulatokban beszél. Megjelent az új Sarkozy.
Sarkozyt korábban már kritizálták közönséges nyelvhasználatáért, és most ismét nyelvezetével keltette fel a figyelmet, ám ezúttal más módon keltett megütközést.
Mint a Le Figaro múlt szerdai száma megírta, a kormányváltással párhuzamosan Sarkozy most igyekszik elnökösödni, elnökhöz méltóbban viselkedni: nyugodtabb, komolyabb, és nyelvhasználatára is jobban ügyel, alaposan megválogatja szavait.
Különösen azzal váltotta ki a figyelmet, hogy a szakirodalomban imperfectus coniuntivusnak nevezett nyelvtani formát használta: J'aurais aimé qu'il [Jean-Louis Borloo] restât au gouvernement 'Jobban örültem volna, ha [Jean-Louis Borloo] a kormányban marad'. Ezt a szerkezettípust a mai franciában már csak írásban használják, szóban nem, éppen ezért igen emelkedett stílusértéke van.
Forrás