-
nudniq: @nudniq: na, én is elkövettem egy-két pontatlanságot. Segesvárt csak a68-as megyésítéskor ...2021. 01. 15, 22:25 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: @szigetva: nem kisebb eltérés volt a két alakulat között, hanem kb egy megyényi: ...2021. 01. 13, 02:59 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: "vallásszabadságot biztosító Arany Bullára" XXIV. Hogy izmaeliták és zsidók tiszt...2021. 01. 13, 02:31 Százasak vagyunk?
-
szigetva: @Libertate: Onnan, hogy a Nyesten több, mint száz cikk címe alá odaírtam. Mederi téves ada...2021. 01. 12, 19:43 Százasak vagyunk?
-
Libertate: @szigetva: Mert a te nevedet ugyan honnan lehet tudni? Már megint provokálsz - és nem érve...2021. 01. 12, 19:24 Százasak vagyunk?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Pénzhiány miatt egyelőre nem kutatja tovább az Egyesült Államokban a földön kívüli intelligenciát a SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) program.
Úgy tűnik, hogy a válság sújtotta amerikai kormányzat nem tudja tovább fizetni a csillagközi telefonszámlát, a kutatásra létrehozott intézet, a SETI Institute (Search for Extraterrestrial Intelligence) antennái április óta már nem képesek fogadni az esetleges földön kívüli jeleket. A program sem a kaliforniai államtól, sem pedig a szövetségi kormányzattól nem kap már olyan mértékű támogatást, amilyet korábban.
Az 1984-ben alapított kutatóintézet 42 rádióantennája 2007 óta kutatja a földön kívüli intelligencia jeleit, de közben az univerzum struktúráját és eredetét is vizsgálja.
Az ehhez szükséges berendezéseket a berkeleyi Kaliforniai Egyetemmel együtt, valamint Paul Allen üzletember, a Microsoft társalapítója bőkezű támogatásából építették. A működtetés évente 1,5 millió dollárba kerül, ennek java része a 8-10 fős kutatócsoport és a technikusok fizetésére megy el.