-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Ha német nyelvű olvasmányokra vágyunk, semmi sem tarthat minket vissza az e-kölcsönzéstől. Hacsak nem a kompatibilitási problémák.
Az onleihe egy német szóösszerántás (vagy más néven szóösszevonás, szóvegyülés vagy kontamináció), mely az online és az Ausleihe ’kölcsönzés’ szavakból jött létre. A szó márkanévként funkcionál, és egy e-könyvek, e-folyóiratok és egyéb e-kiadványok kölcsönzésére szolgáló rendszert takar.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az onleihét Magyarországon is kipróbálhatjuk, méghozzá a Geothe Intézetben. Ha szeretnénk rendszeresen németül olvasni, akkor is elég egyszer ellátogatnunk az intézetbe, hogy igazoljuk magyarországi lakhelyünket, kifizetjük a tagsági díjat (2500 forint, középsikolások és hallgatók, illetve nyugdíjasok számára 1500 forint, 65 év felett ingyenes), és ettől kezdve bármikor kölcsönözhetünk az interneten.
Sajnos a kölcsönzésnek vannak technikai korlátai. A Geothe Intézet információi szerint nem minden kiadvány olvasható Apple-termékeken, és az epub-formátumú könyvek nem olvashatóak a legnépszerűbb e-könyvolvasón, az Amazon Kindle-n. (Az utóbbi problémára elvben van megoldás.)
A nyelvtanulást tehát a nyári szünetben sem kell felfüggeszteni, és a könyvtárak zárva tartása sem akadályozhat meg minket abban, hogy olvasmányokkal megrakottan induljunk a strandra.