-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A gyűjtenivaló elfogyott, az elsődleges feladat az információ elosztása. Mi dolga még a magyar néprajztudománynak? Erről ír Viczián Zsófia a komment.hu-n.
A magyar néprajztudomány mindig is a magyar paraszti kultúra vizsgálatát tekintette elsődleges céljának. A 21. század elejére azonban a hagyományos paraszti társadalom, illetve annak sajátos kultúrája teljesen felszámolódott.
A népi kultúra egészen új életet nyert: népi, népzenei együttesek, táncházak, múzeumok, skanzenek, kézműves szakkörök tartják fenn, ezek meglehetősen népszerűek is. A néprajzi intézmények kulturális génbankokként működnek, a hagyományos népi kultúrára vonatkozó ismereteket közvetítenek az azokra kíváncsiak számára – nem csupán magánemberekről, hanem dizájnerekről, marketingesekről, turisztikai szakemberekről is szó van.
A tudománynak azonban arra van szüksége, hogy vizsgálataihoz újabb tárgyakat keressen, éppen ezért a kulturális antropológia felé nyit, és a városi kultúrát is tanulmányozza. Viczián Zsófia cikke teljes terjedelmében a komment.hu-n olvasható.