-
tenzo: Sztem az ocsúdik szláv lesz. Oroszul ocsúdik - очнуться, szem - око, очи. Felnyílik a szem...2021. 03. 04, 19:14 Ocsú és ocsúdik
-
mederi: @szigetva: 19 Ami kezdeti feltételezéssel indul, nem cáfolható, de rendszere bizonyítható,...2021. 03. 01, 08:46 Mi végett kell beszólni?
-
szigetva: @mederi: A hozzászólásaidra nehéz reagálni, mert amit írsz azt nem nagyon lehet a nyelvtud...2021. 02. 28, 13:08 Mi végett kell beszólni?
-
mederi: Az ok és a cél szavak használata -mint a "miatt" és "végett"- esetében, szerintem azért cs...2021. 02. 28, 12:45 Mi végett kell beszólni?
-
szlagy1: Én ebből a 10-ből szívesen kivenném Esterházyt, Nádast, Konrádot, Hemző Károly (fotográfus...2021. 02. 26, 17:19 Kik a legtöbbet idegen nyelvre fordított...
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Médiakommentárral segíti az új médiaszabályozás értelmezését a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a CompLex Kiadó.
A kötet célja, hogy segítse az új médiaszabályozás pontos értelmezését, értő alkalmazását, s ezáltal a jogkövető gyakorlatok kialakulását – közölte az NMHH hétfőn az MTI-vel.
December közepétől A médiaszabályozás kommentárja című kötet már e-könyv formában is, kedvező áron elérhető az érdeklődők számára a www.complex.hu/ekonyv oldalon.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az NMHH emlékeztetett arra, hogy egy tizenöt és egy huszonöt éves jogszabályt helyezett hatályon kívül a magyar jogalkotás azzal, hogy megalkotta tavaly az új magyar médiaszabályozást, amely az ágazattal foglalkozó jogi szakértők általános véleménye szerint indokolt volt, „hiszen mindkét törvény korszerűtlenné vált az idők folyamán”.
Úgy fogalmaztak: a médiaszolgáltatásról és tömegkommunikációról szóló, valamint a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló törvény fogadtatása ezek után sokak számára „meglepő intenzitású” indulatokkal terhes volt.
„Sok esetben azonban nem is a jogszabályról, hanem az azzal kapcsolatos, vélt politikai szándékokról szóltak a törvényeket övező viták” – tették hozzá.
Mint írták, a több mint négyszáz oldalas kiadvány a két törvény összesen harminchárom címét és fejezetét, továbbá azok mellékleteit, értelmező rendelkezéseit szakaszokra bontva, szakértők kommentárjaival ellátva teszi közzé. Ezek a kommentárok elsősorban leíró jelleggel igyekeznek bemutatni az adott jogszabályrész előírásainak elméleti hátterét.
A kommentárok írásában döntően olyan szakértők közreműködtek, akik a hatósági munka során maguk is részt vesznek a jogszabályok alkalmazásban. Ennek előnye egyebek mellett az, hogy az új szabályozás alkalmazása során kialakuló hatósági gyakorlatot a mindennapokból ismerik – jegyezték meg.