-
Sándorné Szatmári: Nyilván el kell fogadjam a döntéseteket. Megjegyzem az alábbi kérdés, amit a neten olvasta...2025. 01. 21, 09:37 Ál- és Tudomány
-
szigetva: A „post-truth'' értelmetlen hozzászólásokat a továbbiakban is törölni fogjuk.2025. 01. 20, 11:57 Ál- és Tudomány
-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Igen. Utána nem adják meg a felvételinél a plusz pontokat. Azt hiszem B2 valam...2025. 01. 18, 18:57 Ismerjük vagy használjuk?
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: Számít valahol, hogy lejárt-e a 2 év vagy az államilag akkreditáció?2025. 01. 18, 16:18 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A budapesti Terror Házában mutatják be március 7-én azt a kötetet, amely a kárpátaljai magyarság társadalmi, politikai és kulturális fejlődését vizsgálja a független Ukrajna első másfél évtizedes történetében.
Elsősorban az asszimiláció miatt csökken a kárpátaljai magyarok száma. Megmaradásukat az anyanyelvi oktatásuk erősítésével lehet erősíteni –mondta a könyv szerzője, Berényi András az MTI-nek.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Kárpátalja magyarsága – társadalmi, politikai és kulturális fejlődés (1991–2004) című, 170 oldalas könyvében a szerző megállapítja, hogy a kárpátaljai magyarság sikeresen integrálódik az ukrajnai társadalomba, de eközben részben asszimilálódik is. Nagyobb azoknak a száma, akik magyarul beszélnek, mint ahányan magyar nemzetiségűnek vallják magukat.
Berényi András, aki a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen oktat, 2003 óta kutatja a kárpátaljai magyarság életét. A kötetet Ferkó Okszána, az Ungvári Nemzeti Egyetem magyar történelem és európai integráció tanszékének docense mutatja be a nagyközönségnek.