-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Hogyan lehet a kreativitást hatékonyan és eredményesen használni a nyelvórán? Erről tanácskoznak áprilisban a nyelvtanárok.
A Nyelviskolák Szakmai Egyesülete 2014. április 5-én, szombaton egész napos konferenciát szervez nyelvtanároknak Kreativitás a nyelvoktatásban címmel, melynek főbb témái:
- Kreatív problémamegoldás és önmenedzselés a nyelvtanulásban;
- a kreativitástól a nyelvi magabiztosságig és az önbecsülésig;
- kreatív feladatok hatása a nyelvtanulók motivációjára;
- kreativitás, mint gondolkodásmód, életforma.
A kreativitás több mint készség – gondolkodásmód és életforma. Mind a tanulásban, mind a tanításban nagyon fontos a kreativitás, amely segít abban, hogy az előttünk álló feladatot nem rutinszerűen, korábbi ismereteinket, élményeinket felhasználva, hanem új utakat, új válaszokat keresve oldjuk meg. Erre a készségre a mai rohanó, állandóan változó világunkban, mind a nyelvtanárnak, mind a nyelvtanulóknak szüksége van. Hogyan lehet ezt a készséget, gondolkodásmódot fejleszteni nyelvtanárokban és diákjaikban, illetve hogyan lehet a kreativitást hatékonyan és eredményesen használni a nyelvórán? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a 2014-es NYESZE-konferencián.
Az egész napos konferencián a nyitó plenárist követően az angol, német és magyar nyelvű előadások és workshopok párhuzamosan hat szekcióban zajlanak. A szünetekben gyümölcsöt, délben meleg ebédet, az utolsó programot követően pedig frissítőket kínálnak. A szünetekben a látogatóknak alkalmuk nyílik megismerni a könyvkiadók legújabb kiadványait, melyekből a konferencia napján kedvezményesen vásárolhatnak, és egyidejűleg tájékozódhatnak a nyelvvizsgákkal kapcsolatos tudnivalókról.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A záró plenáris előadás előtt tombolajátékra kerül sor, amelyen a rendezvény támogatói által felajánlott díjakat sorsolják ki.
Plenáris előadók: Mérő László és Kontráné Hegybíró Edit.
Helyszín: Általános Vállalkozási Főiskola (ÁVF), 1114 BUDAPEST, Villányi út 11-13.
Tombolafődíj: 100.000.-Ft értékű angol nyelvkönyvcsomag
az MM Publications felajánlásából.
További részletek, jelentkezés a NYESZE honlapján.