-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 756-hoz kiegészítés.. Az korábbi hozzászólásaimban már több esetben le...2025. 07. 08, 11:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Mire alapozod azt, amit írsz ősmondatokról meg nyelvkincs-szerződésről...2025. 07. 08, 11:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Mi is az az alap szókincs? Kálmán Lászlót idézem: "Az alapsz...2025. 07. 08, 11:06 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Elsősorban nyelvtanárok számára készült, de az idegen nyelvvel foglalkozó diákok, szakértők számára is hasznos információkkal szolgálhat a www.keronline.hu oldal, amely a Közös Európai Referenciakeret (KER) által meghatározott szintekhez szükséges nyelvtudást ismerteti meg a felhasználókkal.
Az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központjának (OH NYAK), illetve a Nyelvvizsgát Akkreditáló Testületnek (NYAT) együttműködéséből született honlapon jelenleg angol és német nyelvből, három KER szinten, különböző készségekhez kapcsolódó feladatokat találhatnak a látogatók – olvasható az OH honlapján.
Az oldal a Közös Európai Referenciakeret által meghatározott szinteket mutatja be, egy online továbbképzés formájában. A nyelvtudás szintjeinek pontos ismeretére a nyelvtanárok hétköznapi munkájában mindenképp szükség van.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A honlapon található anyagok interaktívvá teszik a tanulást: amikor a felhasználó a különböző készségekkel kapcsolatos feladatoknak meghatározza a KER szerinti szintjét, azonnal visszajelzést kap arról, hogy helyesen ítélte-e meg az adott feladat nyelvi szintjét a KER által leírt szintekhez viszonyítva.
A tájékoztató szerint az angol és a német mellett egy-két hónapon belül a franciatanárok is bővíthetik ismereteiket az oldal segítségével.
A honlap széleskörű együttműködés eredménye, az említett, a munka legnagyobb részét lebonyolító szervezeteken kívül ugyanis több idegen nyelvi központ támogatta feladatsorokkal a készülő felületet, például a Budapesti Francia Intézet, illetve a Goethe Intézet is.