-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Kétéves kutatási programot indított a Debreceni Egyetem (DE) konzorciumi partnereivel, ennek célja a mainál gyorsabb és biztonságosabb internetes adatforgalom biztosítása.
Gaál István, a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke a projektről tartott szerdai, debreceni sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a kutatást az egyetem kiemelten támogatja, hiszen az infokommunikáció ma az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág.
Felidézte, hogy az intézmény az iparágnak szánt szakemberképzés biztosítására informatikai inkubátorházat hozott létre, s a közelmúltban felépült az informatikai kar új épülete is.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az egyetem a két év alatt a kifejleszteni kívánt, 100 Gb/s sebességű adatforgalmat is biztosítani képes berendezés technológiájának elméletét dolgozza ki, míg a gyakorlati megvalósítást a 100 százalékban magyar tulajdonban álló AITIA International Zrt. végzi.
Varga Pál, aki az AITIA részéről szakmailag vezeti a projektet, elmondta: céljuk, hogy a létrehozandó új eszköz akár a mostaninál ezerszer nagyobb adatforgalmat is biztonságosan tudjon monitorozni. A növekvő sebességű adatforgalomnál ugyanis fontos, hogy egy-egy szolgáltató az egész hálózatát továbbra is mérni és ellenőrizni tudja, és ne vesszenek el adatok – tette hozzá.
A szakember közölte, hogy az együttműködésben 40-50 ember vesz részt, és a fejlesztéssel végső soron az infokommunikációs szolgáltatások minőségének a javítása a cél.
Varga Pál az MTI érdeklődésre elmondta: ha sikeresen tudnak megjelenni a fejlesztéssel Magyarországon, akkor a későbbiekben Közép-Európa lehet az a piac, ahol jó eséllyel forgalmazhatják a terméket.