-
idodav: "Magyarul tehát az úszótechnika és az úszó szám elnevezése nem különbözik." Ez azért nem t...2021. 01. 17, 23:10 A gyorsúszás is hungarikum?
-
Fülig James: @nudniq: azt hiszem, hogy Erdély átalakítása a dualizmus korában kezdődött, amikor elfogad...2021. 01. 16, 14:48 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @nudniq: na, én is elkövettem egy-két pontatlanságot. Segesvárt csak a68-as megyésítéskor ...2021. 01. 15, 22:25 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: @szigetva: nem kisebb eltérés volt a két alakulat között, hanem kb egy megyényi: ...2021. 01. 13, 02:59 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: "vallásszabadságot biztosító Arany Bullára" XXIV. Hogy izmaeliták és zsidók tiszt...2021. 01. 13, 02:31 Százasak vagyunk?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Kétéves kutatási programot indított a Debreceni Egyetem (DE) konzorciumi partnereivel, ennek célja a mainál gyorsabb és biztonságosabb internetes adatforgalom biztosítása.
Gaál István, a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke a projektről tartott szerdai, debreceni sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a kutatást az egyetem kiemelten támogatja, hiszen az infokommunikáció ma az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág.
Felidézte, hogy az intézmény az iparágnak szánt szakemberképzés biztosítására informatikai inkubátorházat hozott létre, s a közelmúltban felépült az informatikai kar új épülete is.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az egyetem a két év alatt a kifejleszteni kívánt, 100 Gb/s sebességű adatforgalmat is biztosítani képes berendezés technológiájának elméletét dolgozza ki, míg a gyakorlati megvalósítást a 100 százalékban magyar tulajdonban álló AITIA International Zrt. végzi.
Varga Pál, aki az AITIA részéről szakmailag vezeti a projektet, elmondta: céljuk, hogy a létrehozandó új eszköz akár a mostaninál ezerszer nagyobb adatforgalmat is biztonságosan tudjon monitorozni. A növekvő sebességű adatforgalomnál ugyanis fontos, hogy egy-egy szolgáltató az egész hálózatát továbbra is mérni és ellenőrizni tudja, és ne vesszenek el adatok – tette hozzá.
A szakember közölte, hogy az együttműködésben 40-50 ember vesz részt, és a fejlesztéssel végső soron az infokommunikációs szolgáltatások minőségének a javítása a cél.
Varga Pál az MTI érdeklődésre elmondta: ha sikeresen tudnak megjelenni a fejlesztéssel Magyarországon, akkor a későbbiekben Közép-Európa lehet az a piac, ahol jó eséllyel forgalmazhatják a terméket.