-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az Inspiráció Műhely vitaestet szervez „Én, a robot” címmel 2014. november 17-én 18:30-tól az ELTE Gólyavárban.
Az Inspiráció Műhely minden érdeklődőt vár következő Én, a robot? Mesterséges intelligencia, szingularitás, gép és lélek című vitaestjére, amelyet 2014. november 17-én rendeznek a Gólyavárban.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A vitaesten előadnak:
- Kornai András (MTA SZTAKI, valamint BME Algebra Tanszék): Hogyan és miért kell lelket építeni?;
- Mérő László (ELTE PPK Affektív Pszichológia Tanszék): Akinek van, annak adatik… – az innováció természetrajza; és
- Ruff Tibor (Szent Pál Akadémia, Teológia Tanszék): Digitális jóság címmel.
Az Inspiráció Műhelyt egy tucat BTK-s hallgató és néhány PPK-s hallgató alapította 2012 októberében. A csoport alapvető célja az, hogy az egyetem hallgatóit gondolkodásra ösztönözze, és különböző aktuális témák felvetése által inspirációt nyújtson: főként bölcsészeti, kulturális és társadalomtudományos témakörökben szerveznek gondolatformáló előadásokat. Eddigi rendezvényeikre – Kornis Mihály előadása, Magyar-e vagy? – Identitáskeresés a 21. század hajnalán, Költészet – Tiszta Slammel (Vitaest és Slam Poetry Bajnokság) – több száz egyetemi hallgató volt kíváncsi.
Időpont: 2014. november 17. 18:30
Helyszín: ELTE Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)