-
Sándorné Szatmári: @Fejes László (nyest.hu): 52 A " „Mikor lészen jó Budában lakásom?” " Mai jelentése szerin...2025. 06. 13, 10:38 Paraszti szó
-
Sándorné Szatmári: @istentudja: 3 Az illetékes ember (akinek az illetéket befizették, mert jogosult volt arra...2025. 06. 13, 09:42 Paraszti szó
-
Sándorné Szatmári: Jelen esetben ugyan régi nyestcikkről van szó, mégis kiemelnék két, véleményem szerint fon...2025. 06. 12, 11:49 Vekerdy: piros tinta helyett felfedező út
-
Sándorné Szatmári: @mederi: 11 Kiegészítem a korábbi, mederi néven írt megjegyzésemet.. Ami a cikkben is kife...2025. 06. 05, 13:16 Falánk igék
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: www.reddit.com/r/linguisticshumor/s/BuJhBlK4t82025. 06. 01, 01:06 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A National Geographic az űrből ad élő közvetítést márciusban.
A National Geographic az űr felé fordul: a tévécsatorna élő közvetítést sugároz márciusban a Nemzetközi Űrállomásról és a houstoni irányítóközpontból – osztotta meg értesülését csütörtökön a The Hollywood Reporter.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A kétórásra tervezett Live From Space című műsorban az űrállomásról két asztronauta, Rick Mastracchio és Vakata Koicsi jelentkezik, a földi irányítóközpontból pedig a NASA tekintélyes szakembere, Mike Massimino szólal meg. Az űrhajósok körbevezetik a nézőket a 100 milliárd dolláros létesítményben, és néhány kísérletet is bemutatnak az orbitális pályán keringő űrlaboratóriumban.
A tévécsatorna az utóbbi időben nagy sikereket ért el többek között a Kennedy- és a Lincoln-gyilkosságot tárgyaló vagy az Oszama bin Laden al-Kaida-vezér elfogásáról és a 2001. szeptember 11-i terrortámadásról szóló műsoraival.
A National Geographic abban bízik, hogy az űrkutatás témája szintén kiugró érdeklődésre tarthat számot. 2012-ben a Discovery rekordszámú közönséget ültetett a képernyő elé, amikor Felix Baumgartner sztratoszféraugrását közvetítette: a műsort átlagosan 4,2 millió tévénéző követte.