-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Beszédfelismeréssel újít a Google böngészőjének új kiadása, egyébként kevés feltűnő újdonság került a Chrome 11-be.
Tegnap megjelent a Chrome stabil csatornájában a böngésző 11-es verziója (egészen pontosan a 11.0.696.57-es kiadás). A stabilitást és a biztonsági hibákat javító szokásos frissítések mellett az új főverzió legnagyobb újítása, hogy támogatja a HTML-lel megvalósított beszédfelismerést – foglalja össze az IT café.
A kísérleti funkció jelenleg kizárólag az angol nyelvet ismeri, és talán mindössze egyetlen oldalon, a Google online fordítójában működik. A lehetőséget a fordítandó szöveg számára fenntartott ablak jobb alsó sarkában látható mikrofonikon jelzi. Ha a felhasználó erre kattint, a rendszer a mikrofonba bemondott angol nyelvű szöveget gépeli be a dobozba, legalábbis azt, amit ebből felismer. Lehetőség van a felismert szöveg és a fordítás gépi hangú felolvastatására is. E beszédbeviteli funkciónak alighanem inkább a böngészőre épülő Chrome OS-ben lesz nagyobb haszna.
Az új verzióban megjelent egyéb újdonságok között van a 3D CSS hardveres gyorsítása és a user agent string módosítása. A Google Chrome új verziója letölthető a böngésző weboldaláról, de azoknál, akik a korábbi kiadást használják, automatikusan települ.