-
Sándorné Szatmári: Nyilván el kell fogadjam a döntéseteket. Megjegyzem az alábbi kérdés, amit a neten olvasta...2025. 01. 21, 09:37 Ál- és Tudomány
-
szigetva: A „post-truth'' értelmetlen hozzászólásokat a továbbiakban is törölni fogjuk.2025. 01. 20, 11:57 Ál- és Tudomány
-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Igen. Utána nem adják meg a felvételinél a plusz pontokat. Azt hiszem B2 valam...2025. 01. 18, 18:57 Ismerjük vagy használjuk?
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: Számít valahol, hogy lejárt-e a 2 év vagy az államilag akkreditáció?2025. 01. 18, 16:18 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A hiénák anális mirigyeiben megtelepedő baktériumok segítik az állatok egymás közti kommunikációját – derítették ki a Michigani Állami Egyetem kutatói, akik vizsgálataik eredményeit a Scientific Report legújabb számában ismertetik.
Az amerikai tudósok Kenyában folytatták kutatásaikat, ahol a hiénák anális mirigyeinek terület-megjelölésre szolgáló váladékából vettek mintákat, majd vizsgálták a bennük található mikroorganizmusokat – olvasható a ScienceDaily tudományos hírportálon.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Korábbi vizsgálatok már kimutatták, hogy a mikroorganizmusok milyen fontos szerepet játszanak az emésztésben és a szervezet egyéb funkcióiban. Az is közismert, hogy a legtöbb emlős a szagok segítségével közöl magáról adatokat. A mostani vizsgálat volt viszont az első, amikor tudósoknak sikerült bizonyítaniuk, hogy egy adott emlősfaj különböző csoportjai különböző szagtermelő mikroorganizmusokat birtokolnak.
„Az anális mirigyekben megtelepedett azonos baktériumok egyrészt terület-megjelöléskor a munkamegosztást szolgálják a falka tagjai között: kifejezettebb szagmintát produkálhatnak közösen, és nagyobb területre terjedhet ki a figyelmük. Másrészt a közös szag alapján könnyebben felismerik társaikat, így kevesebb a falkán belüli konfliktus” – magyarázta Kevin Theis, a tanulmány vezető szerzője.