-
stanley: @Fülig James: Ja igen, és az angol idézetet már nem a korábban idézett cikkből, hanem az a...2021. 01. 25, 22:50 Árpád-házi kéktúra Afganisztánból...
-
stanley: @Fülig James: Bocsánat a több hónapos késéshez, valszeg vmit rosszul állítottam be a level...2021. 01. 25, 22:46 Árpád-házi kéktúra Afganisztánból...
-
mederi: A maga szónak néhány jelentés tartalma: egyedül, segítség nélkül, saját. Példa mondatokban...2021. 01. 22, 21:08 Ismerd meg önmagad!
-
idodav: "Magyarul tehát az úszótechnika és az úszó szám elnevezése nem különbözik." Ez azért nem t...2021. 01. 17, 23:10 A gyorsúszás is hungarikum?
-
Fülig James: @nudniq: azt hiszem, hogy Erdély átalakítása a dualizmus korában kezdődött, amikor elfogad...2021. 01. 16, 14:48 Százasak vagyunk?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
francia báró
Törökországban
Hogyan hatott a francia kultúra az Oszmán Birodalomra, és mi közük van ehhez a magyaroknak? Hamarosan kiderül.
Hogyan kapcsolódik egy magyar származású francia báró munkássága az Oszmán Birodalomhoz? Honnan ered a Tulipán-korszak elnevezés? Hogyan hatott a francia építészet a szultánok építkezéseire? Milyen kapcsolat volt a konstantinápolyi francia nagykövet és Ibrahim Müteferrika között?
Ezekre a kérdésekre válaszol a Török Kávéházi Estek sorozat legújabb előadása. Tóth Ferenc történész, az MTA tudományos munkatársa A francia kultúra hatása az Oszmán Birodalomra a 18. században címmel tart előadást november 5-én, szerdán 19 órakor a budapesti Török Kulturális Központban (1062 Budapest, Andrássy u. 62.).

(Forrás: A Wang folyó versei)
A Török Kávéházi Estek programsorozatot, melynek célja Törökország és a török kutúra megismertetése, 2010. novemberében indította útjára Tóth Ágnes és Rüll Ildikó, két olyan török kultúrát szerető fiatal, akik tudásukkal és lelkesedésükkel kívánják Törökország és Magyarország kapcsolatát szolgálni.
A programsorozat minden hónap első szerdáján kerül megrendezésre. Minél változatosabb témákat kiválasztva és azokhoz meghívott szakértőket biztosítva ismerteti meg az érdeklődőkkel Törökország ezernyi arcát. Fontos jellemzője az informális hangulat – a szakértők az adott téma rövid felvezetése után átadják a mikrofont a közönségnek; az esteket így a résztvevők kérdései irányítják egy szabad beszélgetés keretében, ezzel biztosítva a kötetlen hangvételt.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Török Kávéházi Estek hamar kedveltté váltak a török, illetve török–magyar témákat kedvelők körében, és több, mint 100 fős havi látogatottságra tettek szert. Az esemény hivatalos Facebook-oldalán megtalálható az elmúlt évek fotóanyaga és az előadások címei.
A Török Kávéházi Estek az első két évben szinte teljes mértékben hivatalos támogatás nélkül, közösségi összefogással jöttek létre. 2013. februárjától a Török Kulturális Központ ad helyet a programsorozatnak.