-
szlagy1: Én ebből a 10-ből szívesen kivenném Esterházyt, Nádast, Konrádot, Hemző Károly (fotográfus...2021. 02. 26, 17:19 Kik a legtöbbet idegen nyelvre fordított...
-
mrregisterz: Egy újságíró írta: B. Krisztián ígéretéhez híven elfogadta a büntetést, de az ügyész súlyo...2021. 02. 26, 10:54 Mi végett kell beszólni?
-
gekovacsistvan: "Európa kirablásáról..." Einhard ( Nagy Károly egykorú életírója ) szerint egyetlen hadjár...2021. 02. 26, 08:55 A honfoglaló férfi, a gender studies...
-
menasagh: Digitális tanulás...ennek is idővel jönnek meg a követkeményei mint a szombatesti bálnak.2021. 02. 24, 15:16 Hiánypótló online konferencia a...
-
K. Laci: Itt is nagyon sok hangoskönyveket meg lehet találni és elérhető az oldal akadálymnetesen i...2021. 02. 22, 17:59 Fehér bottal a monitor előtt
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A párizsi legfelsőbb bíróság kötelezte a Twittert, hogy segítsen az antiszemita bejegyzések szerzőinek azonosításában.
A Franciaországi zsidó diákok uniója (UEJF) más egyesületekkel együtt kérte az igazságszolgáltatástól, hogy kötelezze a Twittert azoknak az adatoknak a közlésére, amelyek alapján azonosítható, hogy ki írt antiszemita üzeneteket 2012 októberében unbonjuif (’egyjózsidó’), illetve unjuifmort (’egyhalottzsidó’) álnévvel a mikroblogon. Az ügyben január 8-án indult gyorsított eljárás.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az igazságszolgáltatás arra kötelezte az amerikai szolgáltatót, hogy két héten belül adja ki az egyesületeknek a törvénytelen bejegyzések szerzőinek azonosításához szükséges adatokat, akiknek fiókjait egyébként már 2012. októberében lekapcsolták. Amennyiben a Twitter nem tartja be a határidőt, napi ezer euró késedelmi díjat kell fizetnie.
„Bíróság elé visszük azokat, akiktől a Twitteren megjelent gyűlöletkeltő üzenetek származnak” – mondta Jonathan Hayoun, az UEJF elnöke. Stéphane Lilti, a szervezet ügyvédje annak a reményének adott hangot, hogy ezzel a „kiváló döntéssel a jövőben megszűnik a büntetlenség érzése, amely a melegágya volt a kilengéseknek”.
A Twitter egyelőre nem kommentálta a bírósági felszólítást. A január 8-i meghallgatáson Alexandra Neri, a cég ügyvédje viszont jelezte, hogy miután az adatokat az Egyesült Államokban tartják nyilván, egy ilyen francia bírósági döntést egy amerikai bírónak is jóvá kellene hagynia. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az eljárás az amerikai alkotmányba ütközne, amely a véleménynyilvánításnak szinte korlátlan szabadságot biztosít.
Az egyesületek azt is szeretnék, ha a Twitter egy olyan felületet is létrehozna, amelyen a felhasználók jelezhetnék az olyan törvénysértő tartalmakat a mikroblog üzemeltetőinek, mint például az emberiesség elleni bűncselekmények dicsőítése vagy a faji gyűlöletkeltés. A bíróság ennek a kérésnek is helyt adott, arra kötelezve a Twittert, hogy a francia változatán ennek érdekében hozzon létre egy „könnyen hozzáférhető és látható” felületet.