-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 756-hoz kiegészítés.. Az korábbi hozzászólásaimban már több esetben le...2025. 07. 08, 11:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Mire alapozod azt, amit írsz ősmondatokról meg nyelvkincs-szerződésről...2025. 07. 08, 11:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Mi is az az alap szókincs? Kálmán Lászlót idézem: "Az alapsz...2025. 07. 08, 11:06 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Facebook és a MySpace New York államban letiltotta 3533 szexuális bűnöző hozzáférését az oldalakhoz.
Az interneten terjedő szexuális bűnözés elleni harc jegyében a Facebook és a MySpace közösségi portál New York szövetségi államban letiltotta 3533 szexuális bűnöző hozzáférését az oldalakhoz – közölték a hatóságok.
New York szövetségi állam igazságügy-miniszterere, Andrew Cuomo helyi idő szerint kedden felszólította a többi közösségi portált, hogy kövessék a Facebook és a MySpace példáját és alkalmazzák az elektronikus biztonságról és az internetes ragadozók elleni fellépésről szóló törvényt (angol rövidítéssel e-STOP). A tavaly elfogadott jogszabály értelmében a szexuális bűntettek miatt elítéltek kötelesek közölni valamennyi internetes adatukat.
A Facebook 2782 bejegyzett szexuális bűnöző 3410 hozzáférését tiltotta le az elmúlt hetekben, a MySpace pedig 1796 bűnöző 1975 hozzáférését. Egyes bűnözőknek mindkét portálon volt profilja.
Mintegy 8100, szexuális bűnözés miatt elítélt közölte a szövetségi állam hatóságaival az internetes előfizetésével kapcsolatos adatokat, amelyeket a hatóságok továbbítottak a közösségi portáloknak.