-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A számítógépes eszközök oktatási alkalmazhatóságáról tartanak konferenciát március 22-én Budapesten.
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az ELTE Informatikai Kar 2012. március 22-én közös konferencián mutatja be oktatási játékokkal kapcsolatos projektjének eredményeit. A kutatások fő támogatói az Amerikai Légierő és az Európai Szociális Alap.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A komplex projekt hosszú távú célja a gyermeki fejlődés és tudás széleskörű monitorozása és számítógépes segítése, tapasztalt, intelligens és empatikus számítógépes tanár segítségével. A projekt során a nyelvi eszköztár fejlesztését az Amerikai Légierő, a széleskörű méréseket a TÁMOP, a webkamerás monitorozást a Realeyes Ltd. és a KMOP támogatta. Az „Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE” kutatóegyetemi projekt a speciális nevelési igényekkel kapcsolatos fejlesztésekhez járult hozzá.
A konferencia a résztvevők számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.