-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Októberben nyílik meg Szegeden a kínai nyelvet és kultúrát népszerűsítő Konfuciusz Intézet – mondta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kínai kapcsolatokért felelős rektori megbízottja kedden az MTI-nek.
Szentmártoni Lívia a kínai-magyar kapcsolatokról és a szakképzési, felsőoktatási lehetőségekről, valamint a Konfuciusz Intézet megnyitásáról rendezett szegedi tanácskozás alkalmából elmondta: ingyenes nyelvtanfolyamokat szerveznek majd minden korosztálynak. A szintén ingyenes kulturális programokon pedig az érdeklődők a kínai társadalommal, hagyományokkal, gazdasággal ismerkedhetnek meg.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Ősszel kezdődik a munka, és az intézet októberi ünnepélyes megnyitóra Magyarországra érkezik a Sanghaj és a partneregyetem delegációja. Galambos Gábor, az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karának dékánja elmondta: az intézet megalapítása mérföldkő a szegedi egyetem és a szegedi vállalkozások életében is. A Konfuciusz Intézet pekingi központja három hete írta alá a Szegedi Tudományegyetemmel azt a megállapodást, amely az SZTE-n engedélyezi az intézet megszervezését.
A Szegedi Tudományegyetem és a Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyeteme (SISU) tavaly novemberben írt alá szándéknyilatkozatot Sanghajban a Konfuciusz Intézet szegedi létesítéséről. A megállapodás értelmében cserében a sanghaji egyetemen magyar nyelvű kurzust indítanak.
A szegedi a második ilyen jellegű intézmény lesz Magyarországon. Kína hivatalos kulturális intézményeként az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE) működik Konfuciusz Intézet, amely 2006 decemberében alakult meg.