-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Négy hónapos kampányt indított az internetes kalózkodás ellen négy kínai kormányzati hivatal közösen – jelentette csütörtökön a China Daily című napilap.
A Nemzeti Szerzői Jogi Hivatal, a Közbiztonsági Minisztérium, az Ipari és Információtechnológiai Minisztérium és az Állami Internetinformációs Hivatal a felügyelet szigorításával és a hivatalok közti együttműködés fokozásával kíván szigorúbban fellépni az internetes kalózkodás ellen. A júliustól októberig tartó kampány során a tartalomszolgáltatók tevékenységét a korábbinál alaposabban vizsgálják majd, ugyanígy az online boltokat és más elektronikus kereskedelmi platformokat, valamint a nyilvános keresési találatokat fokozottan ellenőrzik majd.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az országos kampányba a helyi tartományokat is bevonják, amelyek feladata az internetes publikációk rutinszerű ellenőrzése lesz. Emellett az internetszolgáltatókat is arra kéri a vezetés, szenteljenek nagyobb figyelmet a szellemi tulajdonjogok védelmére.
A kínai vezetés a jelenlegit megelőzően több alkalommal hirdetett kampányt az internetes kalózkodás ellen, amely az immár félmilliárdot is meghaladó internetező számának növekedésével és a technológia fejlődésével mind nagyobb problémát jelent. A központi kezdeményezéshez tavaly év elején a legnagyobb kínai virtuális vásártér, a Taobao is csatlakozott.