-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Románia, Szlovákia, Ukrajna és Szerbia magyar ajkú diákjait várja az ELTE, hogy anyanyelvükön képezhessék tovább magukat szaktárgyuk egy-egy speciális területén.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2013. július 9–14. között immár harmadik alkalommal – a 15 éves sikeres múlttal rendelkező budapesti nyári egyetem folytatásaként – rendezi meg a határon túli magyar anyanyelvű egyetemisták számára az ELTE Kárpát-medencei Magyar Nyári Egyetem című programot. A szervezők Románia, Szlovákia, Ukrajna és Szerbia magyar ajkú diákjait várják a legnagyobb és legrégebbi magyarországi egyetem kifejezetten nekik szervezett kurzusaira.
A nyári egyetem célja, hogy a hallgatók anyanyelvükön képezhessék tovább magukat szaktárgyuk egy-egy speciális területén – ezzel is erősítve nyelvi integritásukat. A szakmai képzésen túl széles körű kulturális programok szervezésével biztosítjuk, hogy megismerhessék a város nevezetességeit, valamint bepillantást nyerhessenek a pezsgő budapesti diákéletbe.
A nyári egyetem, melynek a mottója Egységben a tudomány a következő négy témában indul:
- Jogtudományi szekció: Emberi jogok
- Természettudományi szekció: Varietas delectat!
- Humántudományi szekció: Szaknyelvek, szakmák nyelve
- Informatikai szekció: Webtechnológia
Az oldal az ajánló után folytatódik...
ELTE Határon Túli Intézmények Fóruma
A programsorozat első napján a határon túli egyetemek vezetői, valamint az ELTE vezetése megbeszélést folytat az érintett kormányzati szervek képviselőivel a közös magyar nyelvű felsőoktatási térség kialakításában való részvételről (a kormányzat támogatása a regionális magyar nyelvű képzés fejlesztésében), új mobilitási csatornákról, közös képzésekről, közös akkreditációról, publikációról, pályázási lehetőségekről.
A megnyitó időpontja: 2012. július 9. 9:00
Helyszíne: ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3. I. em.)