-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
India spam-nagyhatalom lett: a világban keringő kéretlen elektronikus levelek majd tíz százalékát indiai számítógépről vagy azon keresztül küldik.
A Sophos biztonságtechnikai cég hétfőn nyilvánosságra hozott jelentése szerint India kevesebb mint egy év alatt megelőzte az Egyesült Államokat és ezzel a spam lista élére került – írta a BBC hírportálja.
A dél-ázsiai ország élre törését szakértők részben az internet gyors indiai terjedésével magyarázzák. A kezdő felhasználók tapasztalatlansága ugyanis sokszor oda vezet, hogy a spam-gyártók áldozataivá válnak, a hiányos védelmet kihasználva számítógépeikről kéretlen levelek tömegét küldik szét.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Becslések szerint a levélszemét mintegy 80 százaléka származik olyan, vírusfertőzött PC-kről, amelyek fölött számítógépes bűnözők átvették az irányítást.
Az indiai spam-áradat növekedéséhez hozzájárul az a tendencia is, hogy a spamelők a hagyományos emailek helyett egyre többször terjesztik kéretlen üzeneteiket a közösségi oldalakon keresztül. A Facebookon, a Twitteren és a Pinteresten is egyre gyakoribbak a spamek.
A Sophos adatai szerint a levélszemét 9,3 százalékát küldik indiai számítógépről vagy azon keresztül. A második helyen áll az Egyesült Államok 8,3 százalékkal, Dél-Korea pedig 5,7 százalékkal a harmadik.
A „piszkos tizenkettő” listáján a negyedik legtöbbet spamelő állam Indonézia és Oroszország (5-5 százalékkal), utánuk Olaszország (4,9) következik, majd Brazília (4,3), Lengyelország (3,9), Pakisztán (3,3), Vietnám (3,2) és Tajvan (2,9). A listát Peru zárja 2,5 százalékkal.