-
Sándorné Szatmári: Ezt a Wikipédia oldalt hu.wikipedia.org/wiki/Eraviszkuszok úgy vélem érdemes megtekinteni....2024. 10. 04, 08:19 Ál- és Tudomány
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: Kiegészítő vicc: - "Micsoda 'szír szar szertelen hangszeren' süvölt be...2024. 10. 01, 09:16 Ál- és Tudomány
-
Sándorné Szatmári: Arra gondolok a szer szóval kapcsolatosan, hogy a ban/ ben, ról/ ről, tól/ től toldalékok ...2024. 09. 30, 20:30 Ál- és Tudomány
-
Sándorné Szatmári: @cikk: Felmerült bennem a kérdés, hogy miért őrződött meg a magyar nyelvben főleg pentaton...2024. 09. 24, 15:04 Így jutunk a hétről tízre
-
nasspolya: @nasspolya: Akár jogos, akár nem, ennek tükrében még érdekesebb a cikk. Igaz, a lényegi ta...2024. 09. 23, 02:22 Így jutunk a hétről tízre
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Kortárs gyermekirodalmi napokat szervez a Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülése (MGYKE) február 21. és 23. között a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban (PIM).
Az MGYKE az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte, hogy immár másodszor jelentkezik Kortárs gyermekirodalmi napok néven a rendezvény, de az Aranyvackor díjátadóját és a hozzá kapcsolódó konferenciát 2007 óta többször is megrendezték.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Mint írták, a rendezvénnyel az Aranyvackor-díj és a hozzá kapcsolódó konferencia hagyományait folytatva olyan szakmai fórumot akarnak létrehozni, amelyen a gyerekkönyvekhez és a kortárs magyar gyerekirodalomhoz kötődő meghatározó szakterületek képviselői találkozhatnak, személyesen vitathatják meg a legfontosabb kérdéseket, megoszthatják saját tapasztalataikat, és ezáltal elősegíthetik a kommunikációt és a kortárs gyerekirodalom „komolyan vételét”.
A 2007-ben alapított, kétévente pályázat útján odaítélt elismerés célja olyan meseírók és illusztrátorok felkutatása-megtalálása, akik képesek magas színvonalon szólni a gyerekekhez, és akiknek a munkáiból mind képileg, mind tartalmilag igényes gyerekkönyv készíthető. A szerzők és illusztrátorok adott témakörre építve készíthetik el pályaműveiket. Az idén mítoszok és legendák témában várták a pályázatokat. A pályázat révén olyan művek jelenhettek meg, mint például Lakatos István Dobozvárosa, Finy Petra A csodálatos szemüveg című műve, Bátky András Pipogya-sorozata vagy Máté Angi Volt egyszer egy című kötete.
A beérkezett pályamunkákról szakmai zsűri dönt, amelynek elnöke Richly Zsolt grafikus, rajzfilmrendező, tagja Szabó T. Anna író, költő, Paulovkin Boglárka illusztrátor, Kovács Eszter, a Pagony Kiadó főszerkesztője, Anna Laura Cantone olasz illusztrátor és Keresztesi József kritikus.
A szervezők az idén meghirdették a Kisvackor-pályázatot is, amellyel a gyerekeket kívánták megszólítani. Erre a felnőtteknek kiírt témában csoportosan pályázhattak gyerekek; a nyertesek könyvet vagy papírszínházat hozhatnak létre.
A program február 21-én csütörtökön tíz órakor az Aranyvackor-díj átadásával kezdődik, majd előadások, kerekasztal-beszélgetések lesznek. Pénteken Gombos Péter, a Magyar Olvasástársaság elnöke tart előadást arról, miként építhető be a kortárs gyerekirodalom az oktatás hétköznapjaiba. Beszélgetést tartanak könyvtári lehetőségekről az olvasásfejlesztésben, szóba kerül a gyerekkönyvoldalak grafikai világa, a drámapedagógia szerepe az oktatásban, Fenyő D. György magyartanár pedig arra keresi a választ, miért nem szeretnek olvasni a mai gyerekek.
Szombaton adják át a Kisvackor-díjakat, majd kézműves foglalkozások, mesesarok várja az érdeklődőket. A programot a pályázat győztes munkáinak bemutatása, a Katáng együttes koncertje és játékos tárlatvezetés zárja.
A MGYKE-t 2008-ban alapította hét kiadó, jelenleg 13 hazai és határon túli könyves cég tagja a szervezetnek.