-
mederi: @szigetva: 19 Ami kezdeti feltételezéssel indul, nem cáfolható, de rendszere bizonyítható,...2021. 03. 01, 08:46 Mi végett kell beszólni?
-
szigetva: @mederi: A hozzászólásaidra nehéz reagálni, mert amit írsz azt nem nagyon lehet a nyelvtud...2021. 02. 28, 13:08 Mi végett kell beszólni?
-
mederi: Az ok és a cél szavak használata -mint a "miatt" és "végett"- esetében, szerintem azért cs...2021. 02. 28, 12:45 Mi végett kell beszólni?
-
szlagy1: Én ebből a 10-ből szívesen kivenném Esterházyt, Nádast, Konrádot, Hemző Károly (fotográfus...2021. 02. 26, 17:19 Kik a legtöbbet idegen nyelvre fordított...
-
mrregisterz: Egy újságíró írta: B. Krisztián ígéretéhez híven elfogadta a büntetést, de az ügyész súlyo...2021. 02. 26, 10:54 Mi végett kell beszólni?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A magyarok csaknem egynegyede, 24,7 százaléka használ mobilinternetet, a legnagyobb arányban a diákok – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megbízásából készült felmérésből.
Az NMHH keddi közleményéből kiderül, hogy a férfiak 31,1 százaléka, a nők 21,2 százaléka használ mobilinternetet. A legnagyobb arányban a tanulók körében vannak mobilinternetezők: a diákok 65,8 százaléka használ mobilnetet. A gazdaságilag aktívak között több mint 30 százalék, a háztartásbelieknél 28 százalék mobilinternetet használók aránya. Legkevésbé a munkanélküliek és a nyugdíjasok használnak mobilinternetet, a munkanélküliek között 81,4 százalék, a nyugdíjasok között pedig 91,5 százalék azok aránya, akik nem használják a szolgáltatást.
Az NMHH felméréséből kiderül, hogy a végzettséggel párhuzamosan nő a mobilinternetet használók aránya: a maximum 8 általánost végzetteknek csak 7,6 százaléka, a diplomával rendelkezőknek pedig csaknem 35 százaléka mobilinternetezik. Budapesten kétszer akkora arányban (40,6 százalék) vannak mobilinternetet használók, mint a vidéki városokban (21,7 százalék) vagy községben (21 százalék) élők körében – olvasható a közleményben. A korcsoportok közötti különbségek a mobilinternetezéssel kapcsolatban is jelentősek, a legfiatalabb korosztályban a legmagasabb, 63,7 százalék a mobilinternetet használók aránya, ez pedig folyamatosan csökken a kor növekedésével, a 60 év felettieknek csak 7,8 százaléka mobilinternetezik.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Szignifikáns kapcsolat figyelhető meg a mobilinternet-használat és az internetezés gyakorisága között: minél gyakrabban internetezik valaki, annál valószínűbb, hogy használ mobilinternetet – hívja fel a figyelmet az NMHH. A naponta több mint három órát internetezők közel fele használ mobilinternetet, míg akik maximum egyszer interneteznek egy héten, azoknak csak 8,3 százaléka.
A nem mobilinternetező válaszadók 46 százaléka elsősorban azért nem használ ilyen szolgáltatást, mert más, vezetékes internet szolgáltatása van, amivel meg van elégedve. A második leggyakoribb ok az, hogy egyáltalán nem szoktak internetezni, ezért nem is használnak mobilinternetet sem, a harmadik legnagyobb arányban megjelenő, minden tizedik ember által megjelölt probléma pedig az, hogy a válaszadók nem rendelkeznek olyan eszközzel, amellyel internetezni tudnának. Vannak olyanok – a megkérdezettek 8,4 százaléka –, akik túlságosan drágának tartják a szolgáltatást. A lakosság 4,6 százaléka azért nem használ mobilinternetet, mert nem tudja, hogyan kell, mire való, mi az. Azoktól a felnőttektől, akik jelenleg nem használnak mobilinternetet, megkérdezték azt is, hogy tervezik-e a következő egy évben, hogy ilyen szolgáltatást vesznek igénybe. A válaszadók 91 százaléka nem tervezi, 8 százalékuk viszont igen – olvasható a közleményben.