-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A szabadegyetemi program a diszlexiások idegennyelv-tanulásáról négy éven át folytatott tanszéki kutatómunka eredményeit mutatja be vendégelőadók közreműködésével.
Az előadás-sorozat célja minél több pedagógust, szülőt és diszlexiás fiatalt ráébreszteni arra, hogy ez a részképesség-zavar nem zárja ki a sikeres nyelvtanulást, csak a megszokottól eltérő megközelítésre van szükség. A kurzuson szó lesz a diszlexiások nyelvtanulási motivációjáról, tapasztalataikról, illetve a jól használható nyelvtanítási módszerekről és technikákról is. A hazai kutatások mellett a nemzetközi szakirodalom eredményeibe is betekintést kap a hallgatóság. A törvényi háttér tárgyalása során kitérünk a diszlexiásoknak nyújtható kedvezményekre, felmentésekre, illetve arra, hogy az egyes nyelvvizsgaközpontok milyen mértékben veszik figyelembe a diszlexiát.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az utolsó előadás:
December 5. Diszlexia és a nyelvvizsgák
Kálmos Borbála, mb. ea.)
Időpont: hétfő 18–19 óra (helyfoglalás 17:30-tól)
Helyszín: ELTE Bölcsészettudományi Kar,
1088 Budapest, Múzeum körút 4,
F ép., Kerényi terem
Részvételi díj: 1000Ft/előadás;
pedagógusok számára a rendszeres részvételről
tanfolyami igazolást adunk.
Kapcsolat: tartalom: Kontra Edit, <kontra.h.edit@btk.elte.hu>;
szervezés: Tomsics Nóra, 06205258095,
<tomsics.nora@btk.elte.hu>
Web: http://seaswiki.elte.hu/szabadegyetem/diszlexia
Kísérje figyelemmel az „Esélyegyenlőség a nyelvtanulásban” kutatócsoport honlapját! http://esely.elte.hu