-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Új honlapnak örvendhetnek a dánul tanulni vágyók – kutatók és nyelvészhallgatók segítik őket a mindennapi dán nyelvhasználati kérdésekben.
Október 25-e óta érhető el a Samtalegrammatik.dk című honlap, mely a dán beszélt nyelv leírását tűzte ki céljául: (samtale ʼbeszélgetés, párbeszédʼ ill. grammatik ʼnyelvtanʼ). A dánul tanulni vágyók a leíró nyelvtanokkal ellentétben a valós, mindennapi dán használatáról kaphatnak választ kérdéseikre dánul és angolul.
A kezdeményezés az århusi egyetem DanTIN (“Danish Talk-In-Interaction”) nyelvész kutatócsoportjától származik, mely kutatókból és nyelvészhallgatókból áll. A leírás az oldal indításakor még töredékes, a szerkesztők viszont azt ígérik, folyamatosan dolgozni fognak azon, hogy az mindig naprakész nyelvállapotot tükrözzön.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az oldal a társalgást, beszélt nyelvet kutató nyelvészek számára is hasznos adatforrás lehet, de a nyelvészeti ismeretekkel nem rendelkezők is használhatják.