-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Két világ találkozik az érsekújvári Thain János Múzeum kiállítótermében, amelyben a frissen megnyílt az Élet a határ két oldalán című kiállítás a rómaiak és a barbárok mindennapjait ábrázolja.
A kiállítás megnyitóját megelőző sajtótájékoztatón elhangzott: Kincsek határok nélkül címmel egy határon átnyúló kiállítás-sorozat indult útjára még 2009 novemberében a lévai Barsi Múzeumban, ami Szlovákia és Magyarország négy megyéjét és öt múzeumát érintette. Ezáltal szorosabbá vált az együttműködés a szlovákiai és a magyarországi múzeumok között.
A mostani kiállítást a győri Xantus János Múzeum készítette elő, s Érsekújvárban április végéig lesz látható. Azután Nyitrára kerül.
Az érsekújvári kiállítás még gazdagabb, mint az eredeti győri volt, láthatók a komáromi Duna Menti Múzeum, a nagytapolcsányi Tribeci (Gímesi) Múzeum, a pozsonyi Régészeti Múzeum, a galántai Honismereti Múzeum és a Nyitra Menti Múzeum idevágó tárgyai is.
Az érsekújvári kiállítás látogatói videófelvételen megtekinthetik egy őrtorony felújítását, megcsodálhatják a nagycétényi és diószegi sírokból származó urnákat, továbbá a vas- és bronzfibulákat (ruhakapcsokat), eredeti birkanyíró ollót és a máig divatos agyagkorsókat, korabeli ékszereket és szobrokat.
„A két nép kereskedelmi szokásaival járó alkudozást a múzeumba látogató gyerekek is eljátszhatják, egy rendhagyó történelemóra keretében” – tájékoztatott Kovács Eszter, a kiállítás kurátora.