-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert mihez képest alap.. ...2025. 06. 30, 12:57 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Szépművészeti Múzeum közelmúltban létrehozott, hallássérültek számára kifejlesztett egyedi okostelefon-alkalmazását méltatta a brit The Guardian című lap internetes kiadása.
A 90 decibel Project és az MSL Accessibility együttműködésével és támogatásával létrehozott SzépMűSL (sing-language/jelnyelv) nevű, Európában egyedülálló alkalmazás a múzeum épületéről, gyűjteményeiről és 150 műtárgyáról kínál magyar jelnyelven információkat a hallássérülteknek – tájékoztatta sajtóközleményben az MTI-t a Szépművészeti Múzeum kommunikációs osztálya.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A cikk a világ nagy múzeumainak honlapjait veszi számba és azok egyre bővülő tartalmát elemzi. A szerző összesen nyolc kategóriát állított fel – online tartalom, audioguide, látvány, megtévesztő „ingyenes” applikációk, digitális tartalom, információgazdagság és fordítási pontatlanságok, akadálymentesítés és interaktivitás –, amelyek mindegyikében győztest is hirdetett.
A cikk olyan múzeumokat vett górcső alá, mint a párizsi Louvre, a szentpétervári Ermitázs, a firenzei Uffizi, a londoni Victoria and Albert Museum, a madridi Prado és a New York-i Metropolitan Museum. A Szépművészeti Múzeum SzépMűSL elnevezésű okostelefon-alkalmazását egyedüliként emelte ki a cikk a legjobb akadálymentesítés kategóriában. A múzeumban való eligazodást az alkalmazásban található interaktív térkép és QR-kódok segítik, amelyek beolvasásával a kiállított tárgyról azonnali jelnyelvi információt lehet kapni. A The Guardian cikke továbbá kiemeli, hogy az alkalmazás díjmentesen letölthető Android és iOS operációs rendszerű okostelefonokra és táblagépekre.