-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert mihez képest alap.. ...2025. 06. 30, 12:57 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Lehet, hogy a jövő múzeumi kiállítási tárgyai éppen olvasóink otthonában vannak. Lehet, hogy egy utazás során vásárolt apró emlék érdekli a muzeológust.
A Néprajzi Múzeum 2012. december 7-étől 2013. április végéig kiállítást rendez Bán Aladár, a Kalevipoeg első fordítójának néprajzi gyűjteményéből. A kiállítás részeként mai tárgyakon és fényképeken keresztül szeretnék bemutatni az észt népművészet továbbélését.
A Magyarországi Észt Intézet és a Néprajzi Múzeum ezúton kéri az észt kultúra barátait, hogy járuljanak hozzá a kiállításhoz olyan kedves tárgyaikkal, amelyeken megjelennek a hagyományos észt motívumok – esetleg új funkcióban, új anyagon, új megfogalmazásban. Minden tárgyhoz szeretnének egy rövid történetet arról, hogyan került a gazdájához, és miért kedves a számára. Ezekkel a hozott anyagokkal és a hozzájuk kapcsolódó történetekkel színesítenék, árnyalnák azt a néprajzi képet, amit a 19-20. század fordulóján gyűjtött tárgyak tükröznek.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A tárgyakat 2012 októberétől 2013. április végéig szeretnénk a kiállítás számára kölcsönkérni. Kérik, hogy akik szívesen kölcsönöznék tárgyaikat a múzeum számára, azok október 1. és november 15. között Kerezsi Ágnest keressék.
Néprajzi Múzeum
Budapest, Kossuth tér 12.
kerezsi @ neprajz.hu
+3614732400/491