-
szigetva: @Sándorné Szatmári: „Szerintem a természetes nyelvekkel nincs semmi baj.” Az a baj, hogy e...2023. 12. 03, 13:47 A nyitás tárgya
-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: 10 "Az a baj a természetes nyelvekkel".. Szerintem a természetes nyelvekkel ni...2023. 12. 03, 13:35 A nyitás tárgya
-
nasspolya: @Sándorné Szatmári: A határozott/határozatlan ragozásról van Wiki cikk. A névelőkről is. F...2023. 12. 01, 15:55 A nyitás tárgya
-
Sándorné Szatmári: Ez a cikk mindenkit gondolkozásra késztet.. Úgy gondolom, hogy általánosan a merev nyelvta...2023. 11. 30, 12:21 Egy örök áldilemma?
-
Sándorné Szatmári: A cikkben szereplő "Van vaddisznó ebben az erdőben? vagy Vannak vaddisznók ebben az erdőbe...2023. 11. 30, 11:20 Egy örök áldilemma?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Észtország tájait bemutató fotókiállítás nyílt Tamásiban, a Kindl Kupolagalériában. A szakképző iskola kiállítótermében a tenger felett tornyosuló felhők és csodálatos épületek képei köszöntik a látogatót.
Hogy kerül egy magyar fotós Észtország eldugott tájaira? Marton Jenő egy régi osztálytársa, Bereczki Urmas hívására érkezett először az északi országba, jó egy évtizeddel ezelőtt. Annyira megfogta a táj, a felhők és a fények szépsége, a városok hangulata és az ország hihetetlen fejlődése az önállósodás után, hogy azóta rendszeresen visszajár. Az autós kirándulások során elmaradhatatlan kísérője a digitális fényképezőgép.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az amatőr fotós – aki egy útikönyvek kiadásával foglalkozó cég vezetője – és észt-magyar barátja néhány látogatás után elhatározta, hogy új útikönyvet írnak az országról. Bereczki Urmas már 1983-ban is írt a Panoráma Kiadó számára az akkor még a Szovjetunió részét képező Észtországról útikönyvet. Ám a volt tagköztársaság önállósodása óta az ország gyökeres változásokon ment át. Ezért született meg 2006-ban Marton Jenő fotóival és kiadásában Bereczki Urmas észt útikönyve, melyet 2007-ben – Pátzelt Hajnal bevonásával – a Baltikum országairól szóló könyv követett.
2010-től azonban nem csak útikönyvek oldalain láthatjuk Marton Jenő fényképeit. Észtországi utazásainak képeiből körülbelül 40 fotó A felhők végtelen derekán... címmel először a budapesti Melba Étterem falain volt látható. November közepén a hetedik magyarországi helyszínen tekinthető meg a fotókiállítás.
Vályi Péter Szakképző Iskolai Tagintézmény
7090 Tamási, Deák Ferenc u. 6-8.
Tel.: 74/471-127
A kiállítás december 1-ig tekinthető meg, 7:30-tól 16:00 óráig.