-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Egyelőre nem foglalkoznak a felsőoktatási törvény részben kiszivárgott, legújabb változatával a közigazgatási államtitkári egyeztetéseken – adta hírül a Magyar Nemzet. A napilap információi szerint annak egyes pontjait nem találták kellően megalapozottnak.
Nem minden szempontból alkalmas tárgyalásra és emellett nem kellően megalapozott a felsőoktatási törvény legújabb koncepciója – egyesek szerint ez az oka annak, hogy a tervezetről szóló egyeztetés lekerült a napirendről. Ahogy arról korábban beszámoltunk az új, most már sokadik munkaanyag az eddigieknél szigorúbb kritériumokat szabott volna az intézmények alapítására és működtetésére, megkülönböztetett volna tudományegyetemet, egyetemet és főiskolát, és célul tűzte volna ki, hogy 2020-ra az államilag támogatott képzésben részt vevők legalább 20 százaléka egy-három hónapos külföldi ösztöndíjas képzésben részesüljön.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A koncepció többek közt kitér arra is, hogy a Nemzeti Felsőoktatási Rendszerből 2014-ig 36 milliárd forintot vonnának ki; és jelentősen csökkenne az államilag finanszírozott hallgatói létszám is. A tervezet szerint az állam döntene az állami felsőoktatási intézményrendszer méreteiről, kapacitásának szakmai, földrajzi eloszlásáról, intézmények megszüntetéséről, összevonásáról, új intézmények alapításáról.