-
Sándorné Szatmári: @cikk: Idézet, amivel teljesen egyet értek.. "A nyelvek besorolásával azonban rengeteg pro...2025. 06. 18, 13:19 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @Fejes László (nyest.hu): 52 A " „Mikor lészen jó Budában lakásom?” " Mai jelentése szerin...2025. 06. 13, 10:38 Paraszti szó
-
Sándorné Szatmári: @istentudja: 3 Az illetékes ember (akinek az illetéket befizették, mert jogosult volt arra...2025. 06. 13, 09:42 Paraszti szó
-
Sándorné Szatmári: Jelen esetben ugyan régi nyestcikkről van szó, mégis kiemelnék két, véleményem szerint fon...2025. 06. 12, 11:49 Vekerdy: piros tinta helyett felfedező út
-
Sándorné Szatmári: @mederi: 11 Kiegészítem a korábbi, mederi néven írt megjegyzésemet.. Ami a cikkben is kife...2025. 06. 05, 13:16 Falánk igék
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Szörpautomatát készítő gyurmaszörnyek és több tucat labda is szereplői azoknak a természettudományos kísérleteket bemutató kisfilmeknek, amelyekkel a „Tudásfeltöltés” című vetélkedőre jelentkeztek diákok.
A középiskolás csoportok közti megmérettetést az egri Eszterházy Károly Gyakorlóiskola diákjai nyerték 1 labda 100-at csinál című filmjükkel. A feltöltött videókat a vetélkedő honlapján bárki megnézheti.
A verseny egésze alatt több mint ötven kisfilmet töltöttek fel a csoportok a világhálóra. Az alkotásokra 16 ezernél is több szavazat érkezett. A döntőn már csak a tíz legtöbb „lájkot” kapott pályamunka készítői vettek részt, közülük a szakmai zsűri választotta ki a nyerteseket.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
„A Tudásfeltöltés vetélkedő eredményei jól mutatják, hogy van érdeklődés a fiatalokban a tudomány iránt, ha az ő nyelvükön, az általuk használt eszközök segítségével próbáljuk meg hozzájuk közelebb vinni – mondta Fábri György, az ELTE Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoport vezetője. – Mintegy másfél éve zajlik a csoport keretén belül egy nagyobb program, amelynek egyik célja a tudomány vizualizációja olyan formában, amely képes megérinteni a középiskolás korosztályt, és közelebb vinni hozzájuk a tudományos eredményeket.”
Terveik között szerepel a program következő állomásaként egy még szélesebb kört megcélzó tudomány-vizualizációs tehetségkutató műsor elindítása.