-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A sajtó minden tudományos, tudományosnak tűnő vagy tudományosként eladható hírt átvesz, legyen benne bármilyen butaság. A nyest olvasói most megfigyelhetik, hogy miként terjednek a butaságok.
A Slashdot beszámol róla, hogy egy londoni matematikus blogján bevallja, hogy sajtóközleményként egy hírt tett közzé. A hír arról szól, hogy statisztikai adatok alapján kimutatták, hogy összefüggés van a mobiltelefonos adótornyok sűrűsége és a termékenység között: minél több adótorony található egy területen, annál nagyobb a születések száma. Ez egyébként tökéletesen igaz.

A misztikusnak látszó összefüggés egy úgynevezett harmadik változón alapul: ez pedig a népsűrűség. Minél nagyobb a népsűrűség, annál több adótoronyra van szükség, és természetesen annál több gyermek születése várható. Nem lenne azonban meglepő, ha a sajtó az adótornyok sugárzásában látná az összefüggést.
Kedves olvasóink, ha találkoznak a hírrel magyar oldalakon, kérjük, linkeljék be!