-
stanley: @Fülig James: Ja igen, és az angol idézetet már nem a korábban idézett cikkből, hanem az a...2021. 01. 25, 22:50 Árpád-házi kéktúra Afganisztánból...
-
stanley: @Fülig James: Bocsánat a több hónapos késéshez, valszeg vmit rosszul állítottam be a level...2021. 01. 25, 22:46 Árpád-házi kéktúra Afganisztánból...
-
mederi: A maga szónak néhány jelentés tartalma: egyedül, segítség nélkül, saját. Példa mondatokban...2021. 01. 22, 21:08 Ismerd meg önmagad!
-
idodav: "Magyarul tehát az úszótechnika és az úszó szám elnevezése nem különbözik." Ez azért nem t...2021. 01. 17, 23:10 A gyorsúszás is hungarikum?
-
Fülig James: @nudniq: azt hiszem, hogy Erdély átalakítása a dualizmus korában kezdődött, amikor elfogad...2021. 01. 16, 14:48 Százasak vagyunk?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az Intel elindította a SETI@Home rendszer mögött is futó alkalmazás Facebook-verzióját.
Ha az olvasó szereti beáldozni számítógépének üresjáratait nemes kutatási célokra, akkor talán már ismeri a földön kívüli értelmes élet kutatásával foglalkozó SETI@Home hálózatot, vagy a fehérjeláncok feltérképezését új gyógymódok felfedezése érdekében végző Rosetta@Home programot. A rendszer világszerte számítógépek millióit köti össze annak érdekében, hogy a számítógépek üresjáratait kihasználva komoly számítási kapacitást igénylő kutatási feladatokat oldjon meg.
Az Intel most bétateszteli a Progress Thru Processors (azaz „Haladás a processzorok segítségével”) elnevezésű alkalmazást, azaz a program Facebook közösségi portálra írt változatát.
Az alkalmazás futtatásával nemes kutatási programok számítási kapacitását segíthetjük. A közösségi portál látogatói a fenti két kezdeményezés mellett választhatnak az Africa@Home program, ami a malária legyőzését tűzte ki célul, vagy a climateprediction.net kezdeményezés közül, ami a föld klímájának alakulását kívánja modellezni az elkövetkező évekre.