-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A gyerekek nem az első osztály első hetében találkoznak az olvasás feladatával.
A családban alakul ki, hogy milyen szókincset használ egy gyerek és megszereti-e az olvasást – mondta Nagy Attila, a Magyar Olvasástársaság tiszteletbeli elnöke az M1 aktuális csatornán szerdán. Nagy Attila, akit a magyar népmese napjával kapcsolatban kérdeztek, elmondta: amikor többen többféleképpen – könyvtárosok, pedagógusok, nyelvészek és persze gyakorló szülők, nagyszülők – újra és újra vizsgálták a társadalom olvasástudását, mindig eljutottak a gyökerekhez, a családhoz.
„Az olvasó családban lesz olvasóvá a gyerek” – tette hozzá, kiemelve: a gyerekek nem az első osztály első hetében találkoznak az olvasás feladatával, hanem a családon belül több generáció építkezésének eredménye, hogy milyen szófordulatokat, milyen típusú mondatokat, milyen gazdag szókincset használnak. Nagy Attila ezzel kapcsolatban hozzáfűzte: a mesékben olyan szófordulatok vannak, amelyek egyrészt gyönyörű képek, és érthetővé tesznek egy gondolatot, másrészt erkölcsi iránymutatást tartalmaznak. Mint mondta, nagyon remélik, hogy újra divatba jött a meseolvasás.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Benedek Elek születésének évfordulóján, szeptember 30-án ünneplik immár 11. alkalommal a magyar népmese napját, amelynek alkalmából Magyarországon és a határon túl egyaránt több előadást, felolvasást és játékos programokat szerveznek a népmesékhez kapcsolódva. Ebben az évben hatvankét magyarországi és kilenc határon túli helyszín kapcsolódik több mint száz programmal az emléknaphoz.