-
gekovacsistvan: Munkácsi Bernát tehát, hitet tesz a magyar nép és a magyar nyelv eredetének egysége mellet...2021. 04. 13, 17:27 Az ugor lovakrul
-
gekovacsistvan: "Munkácsi Bernát ezúttal is megfogalmazta azt az állítását, hogy a magyarság nem a türkökt...2021. 04. 13, 11:17 Az ugor lovakrul
-
mederi: "Csak a véletlennek köszönhető, hogy a két szó azonos alakúvá vált." -Szerintem is. A magy...2021. 04. 04, 10:26 Miért nyúl a nyúl?
-
mederi: @Fülig James: 61 Egy körülbelüli idézet a Wikipédiából Fleming kísérleteinek sikeréről kol...2021. 04. 04, 09:32 Dob és dob
-
mederi: A közmondás szerint a "részeg disznó (ember) hentereg a földön" és nem *hengereg, mert meg...2021. 04. 01, 10:02 Hentel-e a hentes?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A német munkaerőpiac kettős gonddal küzd: a munkanélküliséggel és a szakemberhiánnyal. A kettő között a német nyelv ismerete jelentené a hidat.
Frank-Jürgen Weise, a német Munkaügyi Hivatal (Bundesagentur für Arbeit) elnök igazgatója azt nyilatkozta a Süddeutsche Zeitungnak, hogy a munkaerővel kapcsolatos németországi problémákat nem lehet egyszerűen azzal megoldani, hogy a munkanélkülieknek biztosítanak magas fokú szakképzést.
Az országban a probléma kétarcú. Egyfelől szükség van magasan képzett szakemberekre, ráadásul a munkavállalók száma egyre csökken. Másfelől viszont a bevándorlók, különösen a törökök nem beszélnek elég jól németül: gyakran még a Németországban felnőtt gyerekek sem. Ez az oka annak, hogy ők nem kaphatnak megfelelő képzettséget ahhoz, hogy könnyen elhelyezkedhessenek, és saját sorsuk egyengetése mellett segítsék a szakemberhiány enyhítését. Weise szerint elvárható, hogy aki Németországban akar élni és dolgozni, az tudjon németül.
Ugyanakkor Weise szerint a külföldi, magasan képzett szakemberek Németországba csalogatása sem lehet megoldás. Nem Németország az egyetlen állam, amelyik a fejletlenebb országokból próbálja elcsalogatni a munkaerőt. Megoldás legfeljebb az lehet, ha a bevándorlási kvótákat ‒ Kanadához hasonlóan ‒ a szakképzettség alapján szabják meg.
Forrás