-
idodav: "Magyarul tehát az úszótechnika és az úszó szám elnevezése nem különbözik." Ez azért nem t...2021. 01. 17, 23:10 A gyorsúszás is hungarikum?
-
Fülig James: @nudniq: azt hiszem, hogy Erdély átalakítása a dualizmus korában kezdődött, amikor elfogad...2021. 01. 16, 14:48 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @nudniq: na, én is elkövettem egy-két pontatlanságot. Segesvárt csak a68-as megyésítéskor ...2021. 01. 15, 22:25 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: @szigetva: nem kisebb eltérés volt a két alakulat között, hanem kb egy megyényi: ...2021. 01. 13, 02:59 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: "vallásszabadságot biztosító Arany Bullára" XXIV. Hogy izmaeliták és zsidók tiszt...2021. 01. 13, 02:31 Százasak vagyunk?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Esterházy Péter szerint a mai Magyarország jellemzése nyelvi problémát jelent.
Esterházy Péter a jelenlegi belpolitikai folyamatok ellenére nem érzi úgy, hogy elnyomják. A Kossuth-díjas magyar író a lipcsei könyvvásáron beszélt erről a dpa német hírügynökség csütörtöki jelentése szerint.
Esterházy Péter az Esti című kötete német fordításának megjelenése alkalmából vesz részt a német nyelvterület egyik legnagyobb szabású irodalmi közönségfesztiválján. A vasárnapig tartó könyvvásár első napján egy rendezvényen úgy fogalmazott, „a kormányunk jól szidható kormány, de nem kényszerít hallgatásra”.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Azt mondta, hogy a diktatúra kifejezés nem illik a magyarországi helyzetre. Úgy vélekedett, hogy a mai Magyarország jellemzése nyelvi problémát jelent. „Amikor elhangzik a diktatúra szó, azt hisszük, hogy tudjuk, hol vagyunk, de a kifejezés nem illik a jelenlegi helyzetre” – fogalmazott az író, és hozzátette: a mai Magyarország nem hasonlítható össze azzal a diktatúrával, amelyben 1990-ig élt.