-
Sándorné Szatmári: Nyilván el kell fogadjam a döntéseteket. Megjegyzem az alábbi kérdés, amit a neten olvasta...2025. 01. 21, 09:37 Ál- és Tudomány
-
szigetva: A „post-truth'' értelmetlen hozzászólásokat a továbbiakban is törölni fogjuk.2025. 01. 20, 11:57 Ál- és Tudomány
-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Igen. Utána nem adják meg a felvételinél a plusz pontokat. Azt hiszem B2 valam...2025. 01. 18, 18:57 Ismerjük vagy használjuk?
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: Számít valahol, hogy lejárt-e a 2 év vagy az államilag akkreditáció?2025. 01. 18, 16:18 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
a kisebbségi és emberi jogokra vonatkozó
akciótervre
Szerbiában.
Az emberi és kisebbségi jogokra vonatkozó akcióterv szerbiai megteremtésének fontosságát hangsúlyozta az EU- Szerbia társulási és stabilizációs bizottság második ülésén Deli Andor, a Fidesz vajdasági származású EP-képviselője.
A politikus közleményének tanúsága szerint az EP- és szerb parlamenti képviselők részvételével tartott ülésen a felszólalók kiemelték: az elmúlt időszakban pozitív előrelépések történtek Szerbiában, továbbá rámutattak a régió országaival, különösképpen Magyarországgal fenntartott kapcsolatok javulására is.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Deli Andor az ülésen arra az álláspontra helyezkedett, hogy Szerbiában elsősorban nem a jogszabályok és egyezmények elfogadásával van gond, hanem a gyakorlatba való átültetésükkel és alkalmazásukkal.
„Úgy hiszem, hogy a kisebbségekre vonatkozó akcióterv, amelyet 2015 végéig kell a szerb kormánynak kidolgoznia, hozzájárul majd az eddigi törvényi keret jobb alkalmazhatóságához, eredményei a lehető legjobban érezhetők kell hogy legyenek az emberek mindennapi életében. Gondolok itt elsősorban a hivatalos nyelvhasználatra és a részarányos foglalkoztatásra” – idézi a kommüniké Delit, aki szerint mindenképpen szükség van a kisebbségi és emberi jogokra vonatkozó akciótervre Szerbiában.