-
menasagh: Digitális tanulás...ennek is idővel jönnek meg a követkeményei mint a szombatesti bálnak.2021. 02. 24, 15:16 Hiánypótló online konferencia a...
-
K. Laci: Itt is nagyon sok hangoskönyveket meg lehet találni és elérhető az oldal akadálymnetesen i...2021. 02. 22, 17:59 Fehér bottal a monitor előtt
-
menasagh: Ezeknek a kifejezéseknek a nyelvújításkori változásokhoz van-e köze ?2021. 02. 17, 21:25 Bocsát és bocsájt
-
gekovacsistvan: Talán folytatnám a 23. - tól ( A többbi engem nem érdekel) "A Nomád Együttműködés Rendszer...2021. 02. 15, 12:38 A honfoglaló férfi, a gender studies...
-
menasagh: Valahol azt olvastam, hogy a biblia a régi eposzokból megmentett részletek átírása, tehát ...2021. 02. 14, 18:00 Jáfet, Magóg és magyarok mindenhol
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Állandó - és már természetesnek vett technikai fejlődés: ez jellemezte 2009-et a szakértők szerint. Lássuk, mi minden tette kényelmesebbé mindennapjainkat.
Úgy tűnik, a technika évét búcsúztatjuk éppen – így vélekedik legalábbis a FOXNews.com portál 2009-ről. Bár nem tavaly került sor világmegváltó technikai felfedezésekre, olyan mértékű volt a már állandósult fejlődés, hogy a szakértők úgy vélik, nyugodtan ráüthetjük erre az óévre az információs technológia (virtuális!) pecsétjét.

(Forrás: stockxpert.com)
A FOXNews listájából szemezgetve bólogathatunk: talán nem a váratlan technikai újítások sora jellemezte elmúlt évünket, de – és ez is egyfajta evolúció – egyre inkább az életünk részévé váltak bizonyos programok, alkalmazások vagy weboldalak. Ha már az oldalaknál tartunk, a körülötte zajló felhajtást alapul véve valószínűleg a Twitter a nyertes, de – véli a cikk írója – a valamivel „csendesebb” Facebook valószínűleg nagyobb hatással van mindennapjainkra. Már csak azért is, mert számos középkorú és idősebb felhasználóval is dicsekedhet – lassan nagymamáink is ott tárgyalják meg a következő teapartit, miközben kitöltenek egy-két vicces tesztet.
Ekkora webforgalom mellett nem csoda hát, ha a felmérések szerint tavaly zajlott a legnagyobb böngésző-háború: a legnagyobbak, a Microsoft Internet Explorer, a Mozilla Firefox, az Apple Safari, Google Chrome és az Opera harcából nehéz lenne megállapítani, ki került ki győztesen. Annyi azonban biztos, hogy a rivalizálás miatt mindegyik felhasználói újabbnál újabb frissítéseknek, javulásnak örvendezhettek az év során.
Persze előfordultak skandalummá hangosodott technikai „bakik” is, nehogy véletlenül elringassuk magunkat abba a hitbe, hogy adataink biztonságban vannak. Betegeskedett a Gmail vagy épp a T-Mobile felhasználói izgulhattak, hozzáférhetnek-e még a telefonjukon tárolt információkhoz – mindenesetre ránk ijeszthetett ez a néhány eset kicsit, hiszen egyre inkább technicizálódunk, és ebbe helyezzük a bizalmunkat is.
Hibák ide vagy oda, életünk természetes kelléke ma már az iPhone, az okostelefon, a netbook és az e-könyv-olvasó. És – hogy is gondolhatnánk ilyet – a sornak korántsincs még vége. 2010 aligha fog kevesebb újítással és technikai meglepetéssel szolgálni a számunkra, mint a néhány napja elbúcsúztatott 2009.