-
mederi: "Csak a véletlennek köszönhető, hogy a két szó azonos alakúvá vált." -Szerintem is. A magy...2021. 04. 04, 10:26 Miért nyúl a nyúl?
-
mederi: @Fülig James: 61 Egy körülbelüli idézet a Wikipédiából Fleming kísérleteinek sikeréről kol...2021. 04. 04, 09:32 Dob és dob
-
mederi: A közmondás szerint a "részeg disznó (ember) hentereg a földön" és nem *hengereg, mert meg...2021. 04. 01, 10:02 Hentel-e a hentes?
-
mederi: Így hengergetnek a hentesek.. :) www.youtube.com/watch?v=EHf8T_2k9uM2021. 04. 01, 09:59 Hentel-e a hentes?
-
mederi: @Avatar: 14 A felfüggesztett disznó olyan közel szabályos vízszintes szeletekből áll, amik...2021. 04. 01, 09:31 Hentel-e a hentes?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Állítólag egy hat másodperces videó bizonyítja, hogy Kína digitális hadjáratra készül Amerika ellen.
Az Egyesült Államok és Kína között folyó úgynevezett kiberháború ténye nem újdonság. A két nagyhatalom vetekedése a digitális hálózatok világában illegális tevékenységeket is feltételez, ezért rendszeresen vádolják egymást kémtevékenységgel, saját magukat pedig ártatlannak igyekeznek beállítani. Amerikában alig telik el hónap anélkül, hogy ne lenne szó a kínai állami hackerkedésről, sőt, ezt az amerikai politikusok fontos érvként használják a kibervédelem megerősítésére. Kína a vádakat természetesen tagadni szokta, cserébe pedig Amerikára mutogat.
Egy kis homok került a gépezetbe július 17-én, amikor a kínai állami televízió állítólag egy olyan dokumentumfilmet sugárzott, amelyben bizonyíték volt látható arra, hogy Kína célzottan támad Amerikai digitális rendszereket. A hat másodperces részt Mikko Hyppönen, az F-Secure vezetője szúrta ki.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A CCTV 7-en sugárzott film a kiberháború elméleti lehetőségeiről és kockázatairól szólt. A kérdéses hat másodperces részben egy képernyőkép látható. Ezen egy tetszés szerint megadott IP-címmel túlterheléses támadásra lehet kiadni utasítást. A képen látható IP-cím egy amerikai egyetemé volt. Hyppönen szerint a rész valószínűleg szerkesztői hanyagság miatt került adásba.
Elemzők szerint azonban nem valódi szoftverről van szó, hanem egy legalább tíz éves propagandaanyagról. Mindenesetre a videó éppen aktuális, ugyanis a Pentagon a múlt héten figyelmeztette az amerikai Kongresszust, hogy Kína digitális hadjáratra készül.
További részletek az IT café cikkében.