-
szigetva: @Sándorné Szatmári: „Szerintem a természetes nyelvekkel nincs semmi baj.” Az a baj, hogy e...2023. 12. 03, 13:47 A nyitás tárgya
-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: 10 "Az a baj a természetes nyelvekkel".. Szerintem a természetes nyelvekkel ni...2023. 12. 03, 13:35 A nyitás tárgya
-
nasspolya: @Sándorné Szatmári: A határozott/határozatlan ragozásról van Wiki cikk. A névelőkről is. F...2023. 12. 01, 15:55 A nyitás tárgya
-
Sándorné Szatmári: Ez a cikk mindenkit gondolkozásra késztet.. Úgy gondolom, hogy általánosan a merev nyelvta...2023. 11. 30, 12:21 Egy örök áldilemma?
-
Sándorné Szatmári: A cikkben szereplő "Van vaddisznó ebben az erdőben? vagy Vannak vaddisznók ebben az erdőbe...2023. 11. 30, 11:20 Egy örök áldilemma?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Szórakoztató és érdekes előadásokat akar hallgatni kémiából? – Van egy ajánlatunk.
A TED videói mind népszerűbbek a magyar internetezők körében is. Egyre több előadáshoz érhető már el magyar nyelvű fölirat. A TEDEd kifejezetten oktatási, ismeretterjesztési célokra használható videókat tesz közzé. Ezek a – sokszor interaktív – előadások angol nyelven érhetőek el; de azoknak, akik tudnak angolul, nagyon hasznos és kellemes időtöltést biztosít. Most egy interaktív periódusos rendszert ajánlunk olvasóink figyelmébe.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A főoldalon csupán egy teljesen hagyományos periódusos rendszert találunk – a szokásos színezéssel:
A fantasztikus az egészben az, hogy az elemekre rákattintva kinyílik egy-egy videó, amelyben az adott elemről találunk egy ismertetőt. A videóban megtudjuk a legfontosabb információkat az adott elemről, illetve kísérleteket láthatunk a fontosabb reakcióikkal kapcsolatban. Egy-egy ilyen előadás 5–7 percig tart, tehát igen rövid és tartalmas. A videó alatt pedig megjelenik egy link, amely az adott elemmel kapcsolatos teljes lecke anyagára mutat. Itt találhatunk a tananyaghoz készült teszteket, további szakirodalmat és érdekességeket.
A videók persze egyesével is megnézhetők a YouTube-on, de ebben az elrendezésben az összefüggések könnyebben átláthatóak. Az oldal tökéletesen alkalmas arra, hogy kémiát tanuljunk a segítségével. Ajánljuk tehát kémiát tanuló diákoknak, és mindazoknak, akik szeretik a kémiát!
Forrás